Meksyk: Felicity Ryder o swojej sytuacji i rannym towarzyszu Mario

Poniżej publikujemy list Felicity Ryder, która towarzyszyła Mariowi Hernandezowi w chwili eksplozji przenoszonego przez niego ładunku. Na miejscu zdarzenia pozostał plecak zawierający w środku dokument tożsamości. W ten sposób Felicity znalazła się na celowniku policji. Jak sama wyjaśnia, nie została do tej pory aresztowana wbrew doniesieniom mediów.

Towarzysze, przyjaciele

Chciałam napisać wcześniej, ale z wielu powodów nie miałam szansy tego zrobić. Przesyłam ciepłe pozdrowienia i podziękowania do każdego, kto wyraził zainteresowanie moją sytuacją oraz dla tych, którzy okazali solidarność z Mario. W tych trudnych chwilach, niezwykle ważne jest, by mieć przy sobie ludzi okazujących wsparcie, nawet jeżeli mnie nigdy nie spotkali.

Pomimo kłamstw rozpowszechnianych przez meksykańską policję i media, nigdy nie została aresztowana, czy zatrzymana, a tym bardziej nie trafiłam do jakiegokolwiek więzienia. Próbowałam zrozumieć, dlaczego publikują nieprawdziwe informacje, ale na koniec dnia spędzonego jako wolny człowiek, zrozumiałam, że nie jestem w stanie przejrzeć policyjnej logiki. Może była to próba złamania lub zmanipulowania Mario, mojej rodziny, a może zwykła niekompetencja. Tego nie wiem. Wiem natomiast, że jestem dumna z moich anarchistycznych przekonań oraz bycia wrogiem władzy i państwa.

Przesyłam gigantyczny uścisk oraz mnóstwo sił mojemu towarzyszowi Mario. Jego silne przekonania nie zostaną naruszone, podobnie jak dążenie do całkowitego wyzwolenia. Zawsze będę po twojej stronie, Companiero. Pamiętaj, zawsze twarzą do wroga!

Pozdrawiam również zbiegłych towarzyszy Diego Rosa i Gabrilę Curilem z Chile, bojowników Konspiracyjnych Komórek Ognia i Walki Rewolucyjnej z Grecji, anarchistycznych towarzyszy uwięzionych we Włoszech, a także Braulio Durana, Luciano Pitronello, Gabriela Pombo da Silve oraz wszystkich innych anarchistycznych więźniów i zbiegów z całego świata.

Que viva la Anarquia! (Niech żyje anarchia !)

Felicity

liberaciontotal.lahaine.org

Przeczytaj również:

Dyskusja