Poznań: 2 rozprawa przeciw pobitemu anarchiście. Stan wyjątkowy w sądzie

against-the-fur-industry25 lutego w Poznaniu odbyła się kolejna rozprawa pobitego przez psy skłotersa. Na sprawie pojawiło się ponad 20 osób z Polski i Białorusi. Policja podjęła wzmożone środki bezpieczeństwa. wszystkich solidaryzujących się dokładnie przeszukiwano i spisywano. Reżim kolejny już raz pokazał swój totalitarny charakter dążąc do zastraszania aktywistów.

W trakcie procesu przesłuchano ostatniego świadka – policjantkę uczestniczącą w zajściu. Oskarżonemu ponownie zarzucano samookaleczanie się. Podkreślano, że środki podjęte przez policję tj. chwyty obezwładniające wynikały z agresywnej postawy oskarżonego. Na pytanie prokurator na czym miała polegać agresja oskarżonego, policjantka oznajmiła, że na nie wykonywaniu poleceń funkcjonariuszy.

Oskarżony solidaryzuje się z innym pobitym przez gliniarzy anarchistą z Grecji – Panagiotisem. Aktywista konsekwentnie odmawiał czynnego udziału w procesie. Kolejna i prawdopodobnie ostatnia rozprawa odbędzie się w Kwietniu. Kilka dni po procesie w Poznaniu oskarżony wziął udział w rozprawie w Katowicach gdzie po okupacji budynku w ramach antykongresu postawiono jemu i 20 innym osobom zarzut naruszenia miru domowego.

Patrz także:
Relacja z 1 rozprawy anarchisty pobitego przez policję

Dyskusja

  • rumun rekin 6 lat temu

    Kamil, dużo siły! Jesteśmy z Tobą!