Grecja: Zamieszki wokół Politechniki w Atenach – dla głodujących anarchistów (video)

7 kwietnia 2015 w centrum Aten odbył się marsz solidarności ze strajkiem głodowym greckich insurekcjonistów. Demonstracja zgromadziła ok. 2000 osób, a po jej zakończeniu na terenie Exarchii wybuchły zamieszki mające nagłośnić żądania uwięzionych towarzyszy. W chwili obecnej głodówkę prowadzi 8 osób niektórzy z nich już od 40 dni. O żądaniach prowadzących strajk głodowy przeczytasz TUTAJ

10 kwietnia anarchista Giannis Michailidis (wówczas 19 dzień strajku) został przewieziony do szpitala Attico. Towarzysz stracił 8,5 % masy swojego ciała i ma liczne problemy zdrowotne wynikające z głodówki, ponieważ w momencie gdy do niej dołączył nie był jeszcze w pełni sił ze względu na udział we wcześniejszym strajku głodowym sprzed kilku miesięcy, prowadzonym na rzecz spełnienie żądań Nikosa Romanosa.

Wygląda na to, że strajk głodowy trwający w Grecji rozniecił nową rundę ataków Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (FAI). Po atakach czeskiej „Poezji Ognia”, greckich „Skautów Popiołów” i „Komórki w Heraklionie” nowe zamachy przeprowadziła „Komórka Solidarności i Zemsty” która 7 marca podpaliła biuro SYRIZY w Kessariani oraz „Komórka Bojowej Anarchii”, która podłożyła bombę pod siedzibą Microsoftu. W tym ostatnim przypadku grupa zadeklarowała swój atak jako AKT II Projektu Feniks 2015, zanicjowanego przez czeską „Poezję Ognia”.

 

16

—-

8

 

7

 

2

 

1

 

Dyskusja