Grecja: 2 dzień procesu przeciw Projektowi Feniks

phoenix_project1-e14001740127892 lipca 2014 odbyła się druga rozprawa procesu przeciwko Projektowi Feniks. Projekt ten został zainicjowany 7 czerwca 2013 r. przez połączone siły grup takich jak: Konspiracyjne Komórki Ognia i Gangi Świadomych FAI/IRF oraz Komórka Sole-Baleno. Celem Projektu jest „odrodzenie i dynamiczny powrót partyzantki miejskiej”, stworzenie warunków dzięki którym KKO zostaną wskrzeszone z popiołów policyjnych represji. Dotychczas w ramach Projektu doszło do 14 ataków. Część z nich patrz TUTAJ

12 oskarżonych (Andreas Tsavdaridis, Spiros Mandylas i 10 uwięzionych członków Konspiracyjnych Komórek Ognia) nie pojawiło się na sali sądowej, ponieważ odzyskiwali siły po 8-dniowym strajku głodowym, w którym uczestniczyli razem z setkoma innych więźniów, sprzeciwiających się utworzeniu nowego reżimu dyscyplinarnego wewnątrz więzień, tzw. zaostrzonego rygoru typu C. Zażądali również by nie reprezentował ich żaden prawnik.

Proces rozpoczął się 4 czerwca i dotyczy trzech ataków, jakie miały miejsce w Grecji w ramach Projektu Feniks. Cchodzi o: wysadzenie auta dyrektorki więzienia Koridallos, gdzie przetrzymywani są bojownicy KKO, częściowe wysadzenie auta klawisza pracującego w więzieniu w Napflio oraz wysłanie wybuchowej paczki do szefa antyterrorystów, odpowiedzialnego za aresztowanie członków KKO.

Rozprawę przełożono na 16 lipca.

Patrz także:

1 dzień procesu przeciw Projektowi Feniks

Komunikat Konspiracyjnych Komórek Ognia w związku z rozpoczęciem procesu przeciwko Projektowi Feniks

Dyskusja