Francja/Włochy: Ataki oraz punkowy koncert dla uwięzionych insurekcjonistów

ImageProxy.mvc_

25 maja 2014 w mediolańskim skłocie „Czarna Róża” odbył się koncert benefitowy na rzecz uwięzionych towarzyszy: Gianluci Iacovacciego (bojownika Nieformalnej Federacji Anarchistycznej-FAI) oraz Adriano Antonacciego, sądzonych obecnie za ataki przeciwko bankom i obiektom korporacyjnym, jakie w ubiegłych latach przeprowadziła w okolicach Rzymu jedna z komórek FAI, o nazwie „Wywrotowe Jednostki Antycywilizacyjne”.

Wyemitowano również internetową audycję w języku włoskim której możecie posłuchać TU

*     *     *

24 maja na ulicach wokół więzienia we francuskiej miejscowości Rennes odbyło się głośne, pełne ciepła i spontaniczności demo solidarnościowe z oporem przeciwko liniom szybkiej kolei TAV, a więc demo dla Chiary, Claudia, Niccolo i Matti, którzy zamknięci są we włoskich więzieniach. Demonstrantom udało się co nieco napsocić. Polecamy dobrze zmontowane video z fajnym podkładem muzycznym:

*    *      *

23 maja w hiszpańskim mieście Navarra anarchiści obrzucili farbą włoski konsulat w solidarności z Nicola, Gianluca, Adriano, Marco Camenischem, Mattią, Slaudio, Niccolo i Chiarą.

*     *     *

O włoskich anarchistach nie zapomnieli również uczestnicy DIY-festiwalu „Pajafest” , jaki odbył się 18 maja w Helsinkach (Finlandia):

solidaarisuuskuva

*    *    *

13 maja francuscy anarchiści w miejscowości Montreuil podpalili auto firmy SPIE i auto firmy ochroniarskiej ONET. Swoje ataki zadedykowali włoskim towarzyszom Nicola i Alfredo, Adriano i Gianluce oraz Mario, Alberto, Luce i Francesco.

swed-car-fire

Dyskusja