Berlin: Próba podpalenia Santander Banku dla Tamary i Sebastiana

Santander-NeukoellnNocą 6 marca 2014, podpaliliśmy oddział banku Santander w Neukolln (dzielnica Berlina). Wybiliśmy w nim szybę, po czym umieściliśmy ładunek zapalający z opóźnionym zapłonem. Akcję tę dedykujemy wszystkim pojmanym i zamordowanym przez kapitalistyczny system Chile i Hiszpanii.

Dla Tamary Sol i Sebastiana Oversluij Seguela:

„Rankiem 11 grudnia 2013, podczas napadu na bank w Pudahuel (przedmieścia Santiago) zastrzelono anarchistę, Sebastiana Oversluij Seguela. Prywatny ochroniarz Banco Estado oddał do 26-letniego towarzysza sześć strzałów. Anarchiści na morderstwo odpowiedzieli licznymi akcjami. 21 stycznia 2014, towarzyszka Tamara Sol Farias Vergara udała się do oddziału tego samego banku w centrum Santiago, a następnie otworzyła ogień do strażnika krzycząc „Zemsta!”, po czym odebrała mu broń i opuściła budynek. Wkrótce potem została aresztowana, lecz odmówiła współpracy z władzą. Aktualnie przebywa w areszcie prewencyjnym”
(fragment niemieckojęzycznego artykułu o chilijskim Dniu Młodego Kombatanta)

W związku z odwetem Tamary za morderstwo Sebastiana, towarzysze opublikowali film pt. „Współudział”.

3 lutego 2014, swoje zdanie na temat aresztowania i obecnej sytuacji Tamary wyraziła w liście jej rodzina, Vergara Toledo z Villa Francia.

Dwóch pozostałych towarzyszy którzy wraz z Sebastianem napadli na bank (Alfonso Alvial i Hermenes Gonzalez) przebywają ciągle w areszcie prewencyjnym.

Pragniemy także wspomnieć o Monice Caballero i Francisco Solarze, którzy zostali aresztowani w ramach operacji zainicjowanej przez chilijskie i hiszpańskie władze. Póki co przebywają w hiszpańskim więzieniu, lecz w tym samym czasie w Chile, przygotowywany jest wobec nich akt oskarżenia w „Sprawie Bomb” (Caso Bombas).

Pozdrowienia również dla oskarżonych w „Sprawie Bezpieczeństwa” (Caso Security), oraz aktywistów z Barcelony, którzy podobnie jak my wykorzystują banki do działań solidarnościowych.

Santander to największy bank krajów hiszpańskojęzycznych, odpowiedzialny za przymusowe eksmisje oraz poręczenia na handel bronią. To także dobry powód do podjęcia przeciw niemu wspólnej walki. Instytucje stawiające kapitał nad ludzkie życie zawsze będą celem naszych ataków.

Komando Sebastian Oversluij Seguel
WOLNOŚĆ DLA WSZYSTKICH WIĘŹNIÓW

contrainfo.espiv.net

Dyskusja