Grecja: Dwóch towarzyszy aresztowanych za akcje przeprowadzone w ramach „Projektu Feniks”

two-wolves-1024x570Saloniki, noc z 11 na 12 czerwca 2013

Policja aresztowała dwóch anarchistów pod zarzutem terroryzmu, rzekomo odpowiedzialnych za ataki przeprowadzone jako FAI/IRF w ramach Projektu Feniks. Również skłot Nadir został najechany i przeszukany przez jednostkę antyterrorystyczną.

Jedną osobę aresztowano na terenie dzielnicy Stavroupoli, podczas gdy drugą zatrzymano wewnątrz anarchistycznego miejsca spotkań Nadir. Dwójce towarzyszy grożą poważne zarzuty. Wieczorem 12 lipca, przewieziono ich do komendy głównej policji w Atenach. Oboje są w dobrej kondycji. Przed śledczymi stawią się w środę 17 lipca.

Państwo to jedyny terrorysta – O policyjnych represjach w Salonikach

Każdej minuty, każdej upływającej godziny, historyczne zło reprezentowane przez Państwo dokonuje ataku wymierzonego w społeczeństwo, które przygniecione jego butem jęczy i powolnie umiera, nie mogąc otrząsnąć się z bierności.

Jednakże fajerwerki gniewu i oporu nie przestaną rozrywać tej ogólnej ciemności, a dzikie okrzyki wściekłości nie przestaną rodzić koszmarów w głowach zadowolonej z siebie i biedniejącej z każdym dniem populacji, wzywając do budowy szerokiego frontu oporu w imię konieczności jaką jest rewolucja.

Jeden taki przyczółek oporu oraz niestrudzonej pracy w imię negacji istnieje od lat. To Nadir, gdzie spotykają się dwa fronty walki, z jednej strony przeciwko państwu i władzy, a z drugiej przeciwko reformizmowi oraz wszelkim formom kapitulacji „ruchu anarchistycznego”, który „tańczy” w rytm państwowej agendy, a czasami funkcjonuje jako przedłużenie ramienia „demokracji”.

To powód, dla którego atak z obu biegunów jest tak zaciekły i stały. Oczywiście ich próby zastraszenia nas spełzają na niczym, dodając nam tylko siły, ponieważ żyjemy i pokazujemy poprzez swoje czyny, że „wszystko, co szczególne umiera na polu bitwy”. Wczoraj jednostki specjalne tego operetkowego państwa, EKAM oraz antyterroryści, po raz kolejny najechali to centrum rewolucyjnej kultury i przykładnych anarchistycznych działań, porywając jednego z naszych towarzyszy. Drugiego aresztowano w drodze do domu. Ich mściwa furia niczego nie pozostawiła nienaruszonym, łamiąc i niszcząc wszystko, nawet artykuły sanitarne!!!

Nie chcemy mówić niczego więcej, ponieważ sprawa jest rozwojowa.

Będziemy nadal okupować ruiny, przesycając szarość zadowolonych sumień i defetyzmu, płomieniem społecznej wojny i naszych dusz. Jesteśmy częścią tej walki i do niej nalezymy.

Ani kroku w tył…

Solidarność z anarchistyczną ideą skłotu Nadir oraz jego mieszkańcami.

Solidarność i wolność dla dwóch aresztowanych towarzyszy.

Niech żyje FAI, Konspiracyjne Komórki Ognia i wszyscy społeczni bojownicy, którzy przekroczyli cienką czerwoną linię, uczestnicząc w nowej miejskiej partyzantce i akcjach wywrotowych.

Do samego końca, a nawet poza…

Anarchistyczny skłot Nadir
oraz niesubordynowani towarzysze

Dyskusja