Anglia: Deportacje za udział w zamieszkach

Około 2800 osób aresztowała brytyjska policja w związku z ostatnimi zamieszkami jakie miały miejsce w największych miastach Anglii. Wśród nich znajduje się 150 cudzoziemców.

Damian Green, brytyjski minister ds. imigracji powiedział, że „jest głęboko przekonany, że cudzoziemcy łamiący prawo w Wielkiej Brytanii powinni być deportowani przy pierwszej nadarzającej się okazji.

„Będziemy także anulować wizy tym wszystkim osobom, które są winne popełnienia przestępstw” – dodał na zakończenie swojej wypowiedzi.

Wśród zatrzymanych przez policję osób jest między innymi mężczyzna starający się o azyl, który został oskarżony o kradzież ubrań i pieniędzy z sklepu BHS w Walthamstow, północny Londyn.

Jak podają media wśród aresztowanych jest także dwóch Polaków. Nie wiadomo jednak za co dokładnie zostali zatrzymani. Rządowe źródła podają jednak, że obywatele pochodzacy z państw Unii Europejskiej także mogą zostać deportowani z Wielkiej Brytanii jeśli zostali skazani co najmniej na 12 miesięcy za posiadanie narkotyków lub na 24 miesiące za inne przestępstwa.

Źródło:  telegraph.co.uk

Dyskusja