Czechy: Policja aresztowała anarchistę Lukasa Borla

Lukáš-Borl4 września 2016 policja schwytała naszego towarzysza Lukasa Borla. Jest on anarchistą, który żył w podziemiu od ponad roku. Podjął taką decyzję widząc rosnące zainteresowanie policji jego osobą, przewidując, że lada moment może zostać aresztowany. W podziemiu napisał między innymi dwa listy „Niebezpieczny i uzbrojony” oraz „Disappearing From State Control

5 września sąd osadził go w areszcie prewencyjnym. Prokurator Nada Volakova powiedziała Czeskiej Agencji Informacyjnej: „Potwierdzam, że zatrzymaliśmy człowieka, którego oskarżamy o założenie, wspieranie i promowanie ruchu zmierzającego do łamania praw człowieka i jego swobód oraz szantażu i powodowania szkód materialnych…”

Nocą 6 września grupa osób zorganizowała małe ale głośne demo pod murami aresztu. Odpalili race, petardy i skandowali hasła. Ich obecność napewno nie pozostała niezauważona przez aresztantów. Poniżej video.

Jak narazie nie wiadomo jakie dokładnie zarzuty postawiono Lukasowi. Czescy anarchiści zachęcają by do niego pisać i robić dema solidarnościowe. Władze trzymają Lukasa w mieście Litomerice. Adres placówki:

 

Lukáš Borl 1.3.1982
Vazební věznice Litoměřice
Veitova 1
412 81 Litoměřice
Czech Republic

WOLNOŚĆ DLA LUKASA!

PRZECIW WIEZIENIOM!

Dyskusja