USA: Hołd dla anarchisty i bojownika YPG Jordana MacTaggarta (wideo)

Hołd dla anarchisty i bojownika PJO (YPG) Jordana MacTaggarta złożony przez nowojorskich anarchistów

Gdy narodził się anarchizm, narodził się jako nieuznająca granic walka o wolny świat. Od początku istnienia tej teorii politycznej jej zwolennicy przemierzali świat, by angażować się w walkę, łączyć z towarzyszami i walczyć u boku tych, którzy walczyli o wyzwolenie, tak zaciekle jak tylko potrafili.

W Nowym Jorku walczymy za plecami giganta, już setki lat przeciwko olbrzymiemu państwu, które nigdy nie zaprzestało swoich kolonialnych i imperialnych ataków. Rojava wstrząsnęła hegemonią państwowego potwora i stała się źródłem natchnienia dla anarchistów walczących o wyzwolenie na całym świecie; nie tylko anarchistów, ale wszystkich tych, którzy czują nieodparty zew wolności.

Pragniemy tutaj pożegnać Jordana MacTaggarta (znanego również jako Ciwan Firat), amerykańskiego anarchistę i bojownika PJO (YPG), który oddał swoje życie w walce o wyzwolenie Manbidż. Miasta, znajdującego się pod despotycznymi rządami Daeshu i kluczowego punktu w walce o Rojavę.

Składamy hołd Tobie jako towarzyszowi, który doskonale znał prowadzoną tu przez nas walkę.

Składamy hołd Tobie za to, że zauważyłeś jak znacząca jest Rojava w naszej międzynarodowej walce oraz za twoje ostatecznego poświęcenie, by utrzymać walkę rewolucyjną wciąż żywą.

Nigdy nie zapomnimy chwili kiedy leżąc ranny na polu walki, prosiłeś pozostałych towarzyszy, by kontynuowali rewolucyjną walkę.

Dzięki Twojemu poświęceniu, zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w walkę tutaj, walcząc o rewolucję w Rojavie oraz działając na wszystkich frontach tej wojny z oddaniem równym Twojemu.

Biji Ciwan Firat
Biji Rojava

Niech żyją bojownicy anarchistyczni
Niech żyje rewolucja

Anarchiści z Nowego Jorku

Dyskusja