Grecja: „Czarny Lipiec” dotarł do Aten. Podpalenia w Kolonaki dla Rigaer 94

mock-emergency-services-exercise-752x50122 czerwca sukinsyny z niemieckiej policji ponownie najechali skłot Rigaer 94 po tym, jak cała strefa Nordkiez została ogłoszona „strefą niebezpieczeństwa”, podlegającą stałej kontroli i obecności policji. W tym zakątku Berlina nie udało im się jednak zażegnać konfliktu.

Jako anarchiści nie możemy siedzieć bezczynnie i patrzeć na atak władzy przeciwko ludziom i strukturom, z którymi łączy nas pragnienie rewolty i zniszczenia istniejącego porządku, czy to w Berlinie, Atenach, czy gdziekolwiek.

Uważamy jednak, że nie powinniśmy ograniczać wybuchów anarchistycznej przemocy do reakcji obronnych przed atakami ze strony władz (eksmisje, aresztowania itd). Musimy być tymi, którzy przechodzą do ofensywy, wszelkimi dostępnymi środkami, bez czekania aż sami zostaniemy zaatakowani. Mamy wiele powodów, by zawsze atakować i atakować jako pierwsi.

W Nordkiez konflikt był stały, jednak w wielu innych przypadkach istnienie skłotów i innych struktur „ruchu” jest wymówką, by utrzymać status quo i opóźnić atak. Najlepszą rzeczą, jaka może się przydarzyć tym miejscom jest „samoeksmisja”, jeśli tylko oznacza zakłócenie uprzedniej normalności i wyzwoleniem konfliktu w obrębie miasta.

W nocy 5 lipca, w geście solidarności z Rigaer 94, oraz w ramach wezwania do Czarnego Lipca, przespacerowaliśmy się na Kolonaki (elegancka dzielnica w centrum Aten) i zaczęliśmy na oślep podpalać samochody z intencją objęcia ogniem jak największej liczby pojazdów. Zawsze istnieje powód, by zaspokoić nasze destruktywne apetyty.

Podpalanie samochodów jest jedną z wielu form bezpośredniego ataku przeciwko cywilizacji i społeczeństwu służalczych niewolników. Pełnią one ważną funkcję w łańcuchu produkcji i konsumpcji. Ich głównym zadaniem jest transport ludzi do pracy lub miejsc konsumpcji oraz alienacja „czasu wolnego”. W mentalności mas konsumentów są również symbolem statusu społecznego i osobistego sukcesu.

W CELU ROZPRZESTRZENIANIA DZIAŁAŃ WOJENNYCH PRZECIWKO WŁADZOM!
SOLIDARNOŚĆ ZNACZY ATAK!

Chaotyczne zachowanie nieustającej rewolty – FAI/FLT

insurrectionnewsworldwide.com

Dyskusja