Grecja: Wybuchowa paczka przesłana do sędziny, która uwięziła Evi Statiri

bomb

Jak podaje grecka prasa, 2 czerwca 2016 ktoś przesłał wybuchową paczkę do sędziny Isadory Poga, która w 2015 r. uniemożliwiła zwolnienie z więzienia Evi Statiri, żony towarzysza Gerasimosa Tsakalosa z Konspiracyjnych Komórek Ognia.

Ładunek zawierał metalowe rurki wypełnione materiałem wybuchowym niewiadomego pochodzenia, śrubami i żyletkami. Rolę aktywatora pełnił mechanizm elektroniczny. Elementy zostały umieszczone w wydrążone książce, która została przesłana w kartonowym pudełku.

Jak podają dziennikarskie papugi, powtarzające wersję policji, coś wzbudziło podejrzenia sędziny i postanowiła ona nie otwierać paczki. Zamiast tego zawiadomiła policję, która ustaliła zawartość przesyłki, podkreślając jej śmiercionośny w tym przypadku potencjał. Paczkę przebadano w laboratorium pod kątem odcisków palców lub śladów DNA, które mógł pozostawić nieuważny sprawca ataku. Prasa odnotowała, że technika wydrążonej książki była już wykorzystywana wcześniej, gdy w nieudanym zamachu, podobny ładunek przesłano do wydziału policji w Itei.

evi-statiri_lisboa-1024x530Chociaż nikt jeszcze nie przyjął odpowiedzialności za obecny zamach greccy (anty)terroryści podejrzewają, że ma on związek z trwającym obecnie procesem Konspiracyjnych Komórek Ognia w którym na ławie oskarżonych zasiadają bliscy członków KKO w tym Evi Statiri.

Evi została aresztowana w styczniu 2015 i – podobnie jak matka braci Tsakalosów – została oskarżona o pomoc w przygotowywaniu ucieczki Komórek Ognia z więzienia w Koridallos (Ateny) Towarzysze z KKO kategorycznie zaprzeczają jakoby ich bliscy mieli jakikolwiek związek z tymi zdarzeniami.

Greckie papugi prasowe spekulują obecnie na temat rzekomego „przywództwa” Gerasimosa Tsakalosa w organizacji, insynuując jakoby wśród towarzyszy z KKO panowała hierarchia. W rzeczywistości anarchiści są zaprzysięgłymi wrogami wszelkich form władzy, a decyzje w organizacji są podejmowane wspólnie. Swoją wewnętrzną organizację Konspiracyjne Komórki Ognia opisały w swoim znanym komunikacie Słońce Wciąż Wschodzi.

Evi przebywa aktualnie na wolności. Nie może jednak uczestniczyć w procesie ponieważ nałożono na nią areszt domowy zabraniający jej oddalać się od domu dalej niż kilometr. Zakazano jej również kontaktu z mężem oraz innymi oskarżonymi w sprawie.

Solidarność z Evi Statiri!

Solidarność oznacza Działanie!

Patrz także

De Profundis” – samokrytyka Konspiracyjnych Komórek Ognia

https://insurrectionnewsworldwide.com/

 

Dyskusja