Włochy: Koniec procesu Billy’ego, Silvii i Costy – anarchistów którzy próbowali wysadzić centrum IBM

325: Z radością przyjęliśmy wiadomość o zamknięciu postępowania przeciwko naszym towarzyszom Billy’emu, Silvie i Costa, którzy nie będą już ścigani we Włoszech. Publikujemy wiadomości z TG Magddalena i wrogich źródeł. Całą naszą miłość i solidarność kierujemy do tej trójki towarzyszy.

Wreszcie rankiem 23 marca proces Billy’ego, Silvii i Costa zakończył się. Krótko przed południem w sali sądowej nr. 47, w której podsumowano cały proces.

‚Ne bis in idem” (Podstawowe prawo – nic dwa razy w tej samej sprawie). Sad uznał, że prokuratura nie może postawić zarzutów, gdyż nasi towarzysze byli już skazani w Szwajcarii za posiadanie, transport i przeładunek ładunków wybuchowych podczas próby ataku Frontu Wyzwolenia Ziemi na ośrodek badawczy nanotechnologii IBM w Zurychu, za co odsiedzieli ponad trzy lata. Owe „prawo podstawowe” nie pozwala więc na ukaranie ich drugi raz za ten sam czyn. Dlatego też nasi trzej towarzysze nie będą sądzeni we Włoszech.

Billy, Silvia i Costa nie byli obecni na sali sądowej, jednak zostali poinformowani o wyniku rozprawy oraz wsparciu i solidarności naszych towarzyszy, którzy byli na niej obecni.

Tło wydarzeń:

15 kwietnia 2010 roku niedaleko Zurychu, policyjna blokada zatrzymała i aresztowała Costantino “Costa” Raguse, Silvię Guerini i Lucę “Billy” Bernasconi. Według wstępnych informacji prasy, policjanci utrzymywali, że podczas przeszukiwania samochodu (wynajętego we Włoszech), znaleźli materiały wybuchowe, detonator i tekst dotyczący laboratoriów firmy IBM, które prowadzą badania w zakresie nanotechnologii.

Costa, Silvia (oboje pochodzący z Włoch) i Billy (ze Szwajcarii) są anarchistami angażującymi się w działalność ekologiczną, wyzwolenie zwierząt, akcje przeciwko technologiom zagrażającym zdrowiu i życiu oraz wspieranie i działania solidarnościowe z więźniami politycznymi. Nigdy nie ukrywali swojej wrogości wobec tych, którzy  wyzyskują, zatruwają i terroryzują dzięki różnym możliwościom technologicznym (nanotechnologia, biotechnologia, cybernetyka itd.) pozostającym pod kontrolą niewielkiej grupy ludzi.

Od czasu aresztowania, Silvia, Billy i Costa byli przetrzymywani w celach szwajcarskich więzień. Nie tracąc buntowniczego ducha, podejmowali między innymi strajki głodowe. W lipcu 2011 roku, podczas ich tygodniowego procesu w szwajcarskiej Bellinzonie, do czasu ogłoszenia wyroku, towarzysze przebywali w więzieniu Lugano w izolatkach ze wzmożonym nadzorem. Za przygotowanie podpaleń oraz ukrywanie i nielegalne przewożenie materiałów wybuchowych, Billy został skazany na 3 lata i 6 miesięcy, Costa na 3 lata i 8 miesięcy, a Silvia na 3 lata i 4 miesiące.

W kwestii antytechnologicznych ataków przeprowadzanych przez anarchistów  patrz także: Komunikat FAI po ataku na biuro Microsoft w Atenach

PLAKAT SOLIDARNOŚCIOWY:

fronte.definitivoRGB-742x1024

http://325.nostate.net/

Dyskusja