Kampania solidarności z lewackim Międzynarodowym Batalionem Wolności w Rożawie

rojava_banneer_web_en

Od września 2015 Red Aid Belgium zbiera pieniądze na wsparcie dla Międzynarodowego Batalionu Wolności. Pieniądze przeznaczone są na zakup ubrań na rany hemostatyczne Celox Gauze, które są zaprojektowane by powstrzymywać rozległe krwotoki, wliczając w to uszkodzenia tętnic. Są proste i skuteczne, zatrzymują duże krwawienia trzema minutami generowanego ciśnienia. Bez tego typu ubrań, ponad 60% rannych od strzałów ze strzelby wykrwawiło by się na śmierć, zanim zostaliby opatrzeni.

Od końca lutego zostało zebranych ok. 3500€ . Datki można wykonywać przelewem
IBAN: BE09 0016 1210 6957 – BIC : GEBA BE BB – dopisek “Rojava” albo bezpośrednio online TUTAJ

Odezwa

W sercu Bliskiego Wschodu, lud Rożawy (Syryjski Kurdystan) zorganizował powstanie przeciwko reakcyjnym siłom uciskającym ten region od dziesięcioleci. Po uwolnieniu Rożawy z rąk Daesh, mieszkańcy Rożawy i wielu obcych rewolucjonistów, którzy ich wspierają, nie mogą spać spokojnie z powodu  amerykańskich imperialistów, NATO oraz reakcyjnych i faszystowskich reżimów Bliskiego Wschodu -Turcji, Arabii Saudyjskiej i Iranu. Wszyscy z nich interweniują teraz w tym rejonie, bombardowaniami i bezpośrednim użyciem wojsk. Robiąc to, odradzają te same strategie, które stworzyły grupy islamistyczne, takie jak Daesh , Al Qaeda lub Al Nusra. Tego typu grupy to potwory, które wymknęły się spod kontroli krajom kapitalistycznym, które je zrodziły.

Wrogowie ludu mają wielkie trudności ze zniszczeniem walki o wolność, którą zaczęli mieszkańcy Rożawy, nawet gdy używają przeciw nim swoich typowych zagrywek: bombardowania ludności, ograbiania mieszkańców, masowych aresztowań rewolucyjnych bojowników, ciągłych ataków ludowych partyzantów oraz innych kapitalistycznych zagrań. Walka trwa, w Rożawie, w Kurdystanie i na całym Bliskim Wschodzie. Zbrojne kobiety Rożawy to teraz największy koszmar Islamistów.

Po zebraniu swych typowych, historycznych sojuszników – USA, NATO, UE, ONZ, socjaldemokratów i reakcyjnych reżimów – Turcja powzięła ogromne represje na terenie kurdyjskich terytoriów w Turcji, Iraku i Syrii, ponieważ jej głównym celem jest rozbicie rewolucyjnych ambicji uciśnionego ludu Rożawy.

Wspierajmy Międzynarodowy Batalion Wolności, który zrzesza komunistów, anarchistów i antyfaszystowskich bojowników, którzy przybyli bronić Rożaw, w duchu Międzynarodowych Brygad, które broniły Hiszpanii w 1936 roku. Okażmy swoje polityczne i materialne wsparcie poprzez ufundowanie ubrań hemostatycznych, 60% rannych od strzelb wykrwawia się czekając na opatrunek. A każde z nich kosztuje 40€. Wspierajmy walkę rewolucyjną ludu Rożaw i całego świata przeciwko Islamistom, USA , NATO i państwom reakcyjnym.

Czym jest Międzynarodowy Batalion Wolności ?

Międzynarodowy Batalion Wolności (IFB) to niezależna brygada złożona z rewolucjonistów pochodzących z Turcji, Europy i całego świata, by bronić rewolucji w Rojavie. Istnieje jako niezależna siła poza YPG/YRJ/QSD.

IFB został utworzony 10 czerwca 2015, jako inicjatywa MLKP (Marksistowsko Leninowska Komunistyczna Partia Turcji i Kurdystanu), jest inspirowana Międzynarodowymi Brygadami, które broniły Rewolucji Hiszpańskiej w 1936r. Komunistyczne i anarchistyczne grupy rewolucyjne (np. TKPML/Tikko, MLSPB-DC, RC, TKEP/L, ΕΣΔΑ) oraz pojedynczy rewolucjoniści zrzeszeni w BÖG (Międzynarodowe Siły Wolności). Powyższe grupy i jednostki wywodzą się z różnych stronnictw politycznych : marksiści – leniniści, hodżyści, maoiści, anarchiści, trockiści…

IFB odkąd istnieje, walczyło na wszystkich frontach Rojavy ( z wyjątkiem Afrinu), i pomogło kurdyjskim siłom w zniszczeniu Daeshu i innych islamskich grup w regionie.

kobane_brigadistes

56e349da8104a349f3879c9fa4e0eccb16473d63_1434015953

3

33333

Dyskusja