Chile: Antytechnologiczne komórki FAI/IRF spaliły uniwersytecki wydział naukowy

incendioandresbello01

Komórka Indywidualistów na rzecz Anarchii i Grupa Kapibara – komórki Nieformalnej Federacji Anarchistycznej/Międzynarodowego Frontu Rewolucyjnego (FAI/IRF) wzięły odpowiedzialność za atak na Uniwersytet Andres Bello (UNAB). Podpalenie miało miejsce we wczesnych godzinach 24 stycznia 2016 r. i kompletnie zniszczyło wydział naukowy tej instytucji. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego przez grupę, członkowie komórek z łatwością przedostali się do wnętrza budynku, podkładając tam ładunek zapalający złożony z mieszanki saletry, benzyny i nafty. Następnie przez nikogo nie niepokojeni opuścili budynek.

Atak został przeprowadzony w ramach antycywilizacyjnej/antytechnologicznej perspektywy oraz w solidarności z transgenderowym, eko-anarchistycznym więźniem Mariusem Masonem, który jest zakładnikiem w rękach państwa amerykańskiego oraz w solidarności z anarchistyczną więźniarką Natalią „Tato” Collado, przetrzymywaną przez państwo chilijskie.

Fragmenty komunikatu:

O rozprzestrzenianie ataków oraz koordynowanie grup i jednostek, aby coraz mocniej i ustawicznie uderzać w cywilizację patriarchalną oraz jej techno-industrialna fabrykę, droga jest stroma i niepewna, tylko nasze czyny tu i teraz mogą ukazać nasze prawdziwe przekonania.(…)

Uściski dla wszystkich, którzy bronią tego co utraciliśmy, którzy nie pozwalają by gwałt i wyzysk zadawane ziemi uszły ich sprawcom bezkarnie.

Nasz atak to ukłon przede wszystkim w stronę Mariusa Jacoba Masona i Natalii Collado

Pozdrowienia i siła dla wszystkich, którzy są zamknięci w więziennych klatkach.

1

2

3

https://insurrectionnewsworldwide.wordpress.com

Dyskusja