Ateny: Anarchiści zaatakowali delegację faszystów. Napady na imigrantów

2688729 stycznia w jednej z dzielnic Aten, grupa 20 antyfaszystów zlokalizowała i pobiła 15 niemieckich faszystów przybyłych na demonstrację organizowaną przez Złoty Świt (przybyli na nią faszyści także z innych krajów, m.in. z polski). Część z nich trafiła do szpitala. W odpowiedzi następnego dnia faszyści tchórzliwie napadli kilku imigrantów, nie odważając się zaatakować samych antyfaszystów, którzy tej samej nocy zorganizowali 200-osobowy patrol w centrum Aten, zapobiegając próbie masowych ataków.

Następnego dnia antyfaszyści przybyli pod Ermis Hotel gdzie pokoje wynajęli naziści, lecz dostępu do hotelu blokowały oddziały policji. Następnie antyfaszyści przemaszerowali przez kilka dzielnic w centrum Aten, począwszy od Monastiraki, gdzie dotarli ulicą Ermou, następnie Psirri, Thisio, by potem powrócić znów na plac Monastiraki i ruszyć ulicą Atinas na plac Omonia.

Tego samego dnia antyfaszyści wyruszyli spod squatów dla uchodźców „Notara 26” i „Themistokleus 58”, kierując się na plac Wiktoria, który dla części uchodźców jest przystankiem w drodze na zachód Europy. To właśnie w okolicy tego placu faszyści pobili jednego Afgańczyka, a gliniarze aresztowali 2 imigrantów bez papierów. W tym samym czasie na placu Agios Pandeleimonas kilku faszystów miało nieprzyjemność napotkać grupę antyfaszystów. Ogólnie w patrolach uczestniczyło około 500 antyfaszystów, anarchistów, lewaków.

Kim są liderzy Złotego Świtu? Patrz tutaj.

Antyfaszystowski patrol:

 Aresztowanie 5 osób w pobliżu placu gdzie gromadzą się uchodźcy:

Mapka zajść:

gIwiJ

Dyskusja