Czechy: „Nie daj się złapać” – anarchiści wydali podręcznik akcji bezpośredniej

crp-obr-00Wygląda na to, że po latach stagnacji czescy anarchiści na dobre zainteresowali się bojowym anarchizmem oraz rewolucyjną praktyką. Po akcjach bezpośrednich anarchokomunistycznej Sieci Komórek Rewolucyjnych i represjach policyjnych w ramach operacji feniks (patrz broszura „Feniks nie powstał z popiołów”) nie słabnie ruch solidarnościowy z aresztowanymi oraz dynamika nowych doświadczeń wywołanych faktyczną konfrontacją z systemem. W jej ramach ukazał się niedawno „Nie daj się złapać. Czarno-czerwony Poradnik”, który przypomina słynną „anarchistyczną książkę kucharską”. Można w nim znaleźć porady jak przygotować się do akcji bezpośredniej oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się ująć policji. Kilka rozdziałów wyjaśnia także jak podpalić auto czy przygotować koktajl mołotowa. Odrębny rozdział poświęcono sprawie bezpieczeństwa w sieci. Broszura liczy 118 stron i została wydana w języku czeskim.

„Nie daj się złapać” ma również swoją stronę (cernorudaprirucka.noblogs.org), gdzie anonimowi autorzy linkują do słynnych anglojęzycznych podręczników walki bezpośredniej, takich jak „Ecodefense: A Field Guide to Monkeywrenching” (revidovaná verze 1993), „Ozymandias’ Sabotage Handbook”, The Black Cat Sabotage Handbook” (1996), „Settin Fires With Electrical Timers – ELF Guide” (2001), „Anarchist Cookbook Version 2000”, „Anarchist survival guide for understanding gestapo swine interrogation mind games”. SRB-2015

Oprócz tego Sieć Komórek Rewolucyjnych przygotowała na koniec roku 22-stronicową broszurę z przeglądem swoich działań. PDF znajdziesz klikając na poniższą okładkę.

Patrz także:

Czeskie MSW interesuje się kontaktami między anarchistami z Europy Wschodniej i Grecji

Polska: Anarchiści podpalili wejście do banku w solidarności z ofiarami czeskiej operacji Feniks

Dyskusja

  • m 6 lat temu

    moze ktos moglby zrobic polska edycja?