Film: „Noworoczne Postanowienie” – Stawić czoła Katastrofie Globalnego Kapitalizmu (PL)

maxresdefault

Z nadejściem 2016 roku potrzebujemy rozwiązania, które przeciwstawi się obecnemu kryzysowi oraz sprawi że nasza walka przyniesie w przyszłości rezultaty. „Rozwiązania” które bierze pod uwagę obecny kryzys i chaos: pożary przyrody wywoływane zmianami klimatycznymi, susze i powodzie, ataki ISIS w Paryżu, Bejrucie i Ankarze; kompromitacje przywódców politycznych na COP21 debatujących jak dobić świat; coraz większą liczbę obywateli zabitych przez policję w Stanach Zjednoczonych.

Jako, że nadciągają mroczne czasy, a rozpacz i beznadzieja idą w parze z głupotą i koszmarem, ludzkość szuka nowych wizji i rozwiązania. „Rozwiązania”, które będzie sprzyjać iskrom rozjaśniającym ogarniający nas mrok: fali rewolucji rozprzestrzeniającej się od Tunisu po Nowy Jork; kurdyjskiemu wysiłkowi o wolność i walce z ISIS toczącej się w Rożawie; zamieszkom i blokadom wywołanym zabójstwami Mike’a Brown’a i Erick’a Garnera; (…)

My, którzy codziennie ciężko pracujemy, którzy sądzimy, że „nie mamy czasu” – to my jesteśmy jedynymi, zdolnymi by tego dokonać”- powiedział współtwórca Woodbine. „Nikt za nas tego nie zrobi- ani politycy, ani zaawansowana technologia ani międzyrządowe porozumienia. Jeżeli pragniemy innej przyszłości powinniśmy dążyć by pojawiła się ona już teraz, w miejscu, gdzie aktualnie się znajdujemy, wszędzie na całej ziemi.”

Jako, że ogólnoświatowa społeczność dokonuje podsumowania, patrząc wstecz na rok 2015 oraz wybiegając wzrokiem ku 2016, „Noworoczne Postanowienie” pokazuje, że pośród narastającej katastrofy, jedyną realną przyszłością jest ta jaką zdecydujemy się sami zbudować.

Woodbine to piasta służąca budowie autonomii w czasach Antropocenu. Naszą misją jest wzrost materialnej i organizacyjnej zdolności oraz tworzenie rewolucji XXI wieku. Za pomocą warsztatu, biblioteki, kuchni oraz przestrzeni dyskusyjnej, skupiamy się na wysiłku samoorganizacji, łączenia, tworzenia infrastruktury oraz rozwoju indywidualnej i kolektywnej skuteczności.

Dyskusja