Więzienna solidarność z Evi Statiri

11988422_1131760140186919_2698272567971157675_n

Komunikat więźniów Domokos:

14 września Evi Statiri rozpoczęła strajk głodowy z żądaniem uwolnienia. Przetrzymywana jest więzieniu bez żadnych obciążających ją dowodów, a jedynie za bycie partnerką życiową naszego współwięźnia i członka Konspiracyjnych Komórek Ognia, Gerasimosa Tsakalosa.

To nie pierwszy raz gdy gliniarze i sędziowie prześladują i torturują krewnych więźniów.

Nie ma gorszego, podlejszego cierpienia niż widok swoich bliskich w kajdankach i za kratami więzienia.

To ich sprawiedliwość.

My, kryminalni więźniowie odsiadujący wieloletnie wyroki w skrzydle E1 więzienia Domokos, zdecydowaliśmy się odstąpić od przyjmowania racji żywnościowych aż do uwolnienia Evi Statiri.

Więźniowie skrzydła E1, Domokos

Komunikat więźniów Koridallos:

Od dziś, 30 września 2015 roku, przystępujemy do mobilizacji więźniów w całej Grecji (więzienia Trikala, Domokos, Greven, oraz męskie i żeńskie skrzydła więzienia Koridallos w Atenach), domagając się natychmiastowego UWOLNIENIA Evi Statiri, żony więźnia politycznego – członka Komórek Ognia, Gerasimosa Tsakalosa.

Aktualnie Evi przebywa w Szpitalu Ogólnym Nikea, mając za sobą 16 dzień strajku głodowego (w chwili publikowania tłumaczenia oświadczeń, już 19 dzień – przyp. tłumacza)

Za jej życie całkowitą odpowiedzialność ponosi minister sprawiedliwości, który uchwalił poprawkę – bezwartościowy kawałek papieru dzięki któremu miano zaprzestać prześladowania krewnych więźniów, a który jest wciąż nieużywany. Odpowiedzialność ponosi także rada sądownicza której został złożony wniosek o uwolnienie Evi, zwlekająca kosztem pogarszającego się jej zdrowia.

Aż do uwolnienia Evi odmawiamy popołudniowego zamykania i sprawdzania obecności w celach.

Inicjatywa Więźniów Politycznych
Podziemny Aneks Więzienia Koridallos*
30 wrzesień 2015

*Specjalna część o zaostrzonym rygorze znajdująca się w piwnicy żeńskiej części więzienia Koridallos, gdzie w odizolowaniu od reszty więźniów przetrzymywani są skazani członkowie zbrojnych organizacji rewolucyjnych, w tym anarchistyczni towarzysze.

Zdjęcie przedstawia więźniów Koridallos trzymający transparent z napisem „Przeciwko zastraszaniu i niesprawiedliwości. Wolność dla Evi Statiri prowadzącej strajk głodowy od 14/9”

imprisonedfighterssolidaritynetwork.blogspot.com.au

Dyskusja