Pogarsza się stan zdrowia głodującej Evi Statiri

mx3EAC9

Stan zdrowia Evi:

Lekarze opiekujący się Evi wydali kolejne oświadczenie o pogarszającym się jej stanie zdrowia. Informują w oświadczeniu, że dolegające wcześniej zawroty głowy, niedociśnienie i przyśpieszona akcja serca się nasiliły, oraz w dalszym ciągu ma problem z drętwieniem kończyn, trudności z koncentracją i zaburzenia pamięci. Ponadto ma objawy zakażenia przewodu pokarmowego które nasilają niedociśnienie i odwodnienie, a mimo to wciąż odmawia przyjmowania dożylnie płynów i elektrolitów.

Według lekarzy Evi weszła w fazę charakteryzującą się nagłymi epizodami arytmii, mogące stanowić zagrożenie dla jej życia. Jej sytuację pogarsza również fakt, że już przed przystąpieniem do strajku miała problemy ze zdrowiem – cierpiała na anemię z niedoboru żelaza i miała niedowagę. Dziś, w 18 dniu strajku, niedowaga ta powiększyła się już o 12,2% masy jej ciała.

Oświadczenie Evi:

Godziny spędzone w szpitalnej sali w której zostałam uwięziona upływają powoli, i czuję że moje ciało z dnia na dzień jest coraz słabsze… słyszę na dodatek co chwilę o pogarszającach się wynikach moich badań.

Jednakże wczoraj po południu, gdy wszyscy zebrani pod moim oknem towarzysze napełnili mnie siłą, moje ciało na 2 godziny przestało obumierać.

Spoglądając ku wolności, kroczmy naprzód kierowani godnością.

Do zwycięstwa…

PS1: Gorące uściski dla mojego towarzysza w strajku głodowym, Gerasimosa Tsakalosa, solidarnie trwającego u mego boku (Gerasimos opublikował oświadczenie o przystąpieniu do strajku, dostępne po angielsku tutaj)

PS2: Przesyłam pozdrowienia do wszystkich ruchów solidarnościowych, które zrobiły tak wiele tu w Grecji jak i za granicą. Dajecie mi siłę towarzysze.

PS3: Bojowe pozdrowienia dla wszystkich więźniów tego kraju, którzy przerwali nędzną codzienną rutynę, by się ze mną solidaryzować i walczyć.

Evi Statiri
Szpital ogólny Nikea
18 dzień strajku głodowego

mpalothia.wordpress.com

mx33EA3

Dyskusja