Grecja: Proces WR – Nikos Maziotis i Kostas Gournas przeniesieni do więzienia Korydallos

outside-koridalos-prison

21 maja 2015, zgromadzenie solidarnościowe na rzecz więźniów politycznych i represjonowanych bojowników poinformowało, iż anarchistyczni więźniowie Nikos Maziotis oraz Kostas Gournas zostali przetransferowani z placówki typu C w Domokos do lochu pod kobiecym skrzydłem więzienia Korydallos, gdzie oczekiwać będą na proces w sądzie drugiej instancji za pierwsze działania Walki Rewolucyjnej (okres od 2003 do 2010 roku).

Gournas i Maziotis są odizolowani od reszty skazanych bojowników, którzy również są przetrzymywanych w podziemiach damskiego skrzydła więzienia Korydallos (tj. czterech anarchistów z KKO i członka organizacji 17N, Iraklisa Kostarisa).

Proces apelacyjny w sprawie Walki Rewolucyjnej rozpoczął się w piątek 22 maja. Zgromadzenie solidarnościowe wzywa wszystkich do okazywania wsparcia oskarżonym towarzyszom, a także stawiennictwo na rozprawach w specjalnym sądzie na terenie wiezienia Korydallos.

Towarzysze skazani przez sąd pierwszej instancji to – Kostas Gournas i Nikos Maziotis, jak również pozostająca zbiegiem Pola Roupa (wszyscy przyjęli polityczną odpowiedzialność za udział w organizacji), jak również warunkowo zwolniony Vaggelis Stathopoulos i Christoforos Krotesis (którzy zaprzeczają swojemu działowi w WR).

en.contrainfo.espiv.net

Dyskusja