Konspiracyjne Komórki Ognia – „Lepiej być demonem zemsty, niż aniołem przebaczenia”

iaf_irf-logo1Z greckich więzień nadeszła odpowiedź na apel o międzynarodową solidarność ogłoszony przez: Publicacion Refractario, Colectivo Lucha Revolucionaria (Revolutionary Struggle Collective) oraz Sin Banderas Ni Fronteras, z naszymi braćmi i siostrą Natalią Casanova, Juanem Flores, Guillermo Duránem i Enrique Guzmánem, którzy są przetrzymywani w więzieniach państwa chilijskiego, oskarżani o ataki przeprowadzone przez Międzynarodową Konspirację Zemsty oraz Konspiracyjne Komórki Ognia.

Nic nie jest bardziej niegodziwe niż niegodziwość powtarzana podwójnie.

Chile: Anarchista Enrique Guzmán zostaje aresztowany i pozbawiony wolności.

Powód: Policja twierdzi, że ślady jego DNA zostały znalezione w oddaleniu od celu ataku, gdzie podłożono bomby. Zostało to włączone w akta sprawy za którą, nasi bracia i siostra Juan Flores, Nataly Casanova, Guillermo Durán zostali aresztowani pół roku temu.

Prawdziwy powód: Guzmán był przyjacielem trzech uwięzionych towarzyszy, który nie porzucił ich ani razu w ciężkich warunkach zniewolenia. Był on przyjacielem, który odwiedzał ich często w więzieniu, gardząc policyjnymi kontrolami i przeszukaniami.  Był przyjacielem, który rozmawiając z nimi skracał im wygnanie i niósł ulgę w samotności, jaką przeżywają w krainie uwięzionych.

Był dla nich przyjacielem, który udowodnił, że prawdziwi przyjaciele nie uchylają się, lecz dzielą zarówno radość zabawy jak i czas cierpienia.

Jednakże jest to nierówna walka. Ktokolwiek nie dostosuje się lub nie chce ograniczyć do wyznaczonej linii moralności biernej większości, klęczącej całe życia na kolanach, zostaje wtrącony do krainy rozpaczy, do zimnej więziennej celi.

Natalia, Juan i Guillermo odmówili powszechnej akceptacji strachu. Odrzucili strach emocjonalnego szantażu władzy, który doprowadził ich przyjaciela wprost do więziennej celi. Postanowili działać. Ponieważ, kiedy przestajemy umierać za siebie nawzajem, zaczynamy być naprawdę martwi.

Zaraz po jego zatrzymaniu, uwięzieni towarzysze rozpoczęli strajk głodowy, domagając się natychmiastowego uwolnienia Guzmana oraz lepszych warunków uwięzienia dla Natalii. Zażądali też by policja przestała nękać jej rodzinę oraz by ponownie sprawdzono ważność wykorzystanych dowodów DNA.

Dwadzieścia dni później władze sprawdzają ich wytrwałość, która okazuje się nieugięta. (…*) Całkiem niedawno greckie władze w ten sam sposób sprawdzały naszą wytrwałość, przetrzymując w areszcie matkę i dziewczynę naszych towarzyszy z KKO w związku z nasza próbą ucieczki z więzienia. Jeżeli nie potrafią podbić Twojego umysłu, będą celować w Twoje serce. Chcą zamienić Cie w posłuszne i udomowione zwierzę.

Więzienia to nic innego jak ludzkie zoo. Nawet niebo jest tu pokryte drutem kolczastym. Nadchodzą czasy gdy więzienne zoo stanie się domem dla większości. Lecz są tacy, którzy nigdy nie dopasują się do wymogów więziennej celi. To ci, którzy nie uśpili swojego wewnętrznego wilka. Ci, którzy karmią go codziennie szałem, gniewem, zemstą, murami, łańcuchami i zamkami. To ci, którzy hodują w nim ogrom szału oraz świadomość własnego dążenia ku wolności.

Natalia, Juan, Guillermo i Enrique są naszymi braćmi, mimo iż nie łączą nas żadne więzy krwi.

Dzielimy jednak te same pragnienia, żądze, ten sam gniew do drani w mundurach, utrwalających przepisy prawa, trzymając pod kluczem nasze życia i naszych przyjaciół.

Smak nienawiści do społeczeństwa sędziów, gliniarzy oraz ich podwładnych zasycha w naszych ustach niczym trucizna.

Jest to smak bezradności, którą wywołuje więzienie. Jest to gniew i oburzenie na wszystkie Twoje niezrealizowane cele, gdy tkwisz otoczony przez kraty, kamery i strażników.

Jedyne co nam pozostało to słowa… Słowa solidarności i otuchy dla Natalii, Juana, Guillermo i Enrique.

Lecz nie martwcie się bracia i siostry. Te słowa nie trafiają w próżnie. Wykuwają w nas wewnętrzny atak anarchii, wytapiając jej stały ślad w naszych duszach. Wiemy, że gdzieś tam, znajdują się wilki gotowe by wszędzie polować na ludzi prawa i porządku. Są to nasi towarzysze, Alfredo i Nicola we włoskich więzieniach, wiele komórek FAI gotowych by naznaczyć noce ogniem, skrzącym się barwami płomienia. Są anarchiści czarnej międzynarodówki oraz nihilistyczni towarzysze nowego anarchizmu niosący wszędzie konspirację Czarnej Międzynarodówki.

Dosyć już niedokończonych słów, połowicznych czynów, połowicznych myśli… Lepiej być demonem zemsty niż aniołem przebaczenia. Całym sercem przyjmujemy ciemność otchłani wojny, by niszczyć symbole prawa i porządku w ogniu anarchii i chaosu.

„Czujemy się jakbyśmy uderzali głowami w kraty. Wiele głów pęknie… Lecz ostatecznie kraty ustąpią”

SOLIDARNOŚĆ – WSPÓŁUDZIAŁ W BUNCIE TOWARZYSZY NATALII CASANOVA, JUANA FLORESA, GIULLERMO DURANA ORAZ ENRIQUE GUZMANA.

Konspiracyjne Komórki Ognia – FAI/IRF
Komórka Więzienna

* – The ugliness is reflected in carbon, making repression montage from Greece to Chile.

Dyskusja