Czechy: „Sieć Komórek Rewolucyjnych” podpaliła radiowóz w Pradze

Poniżej komunikat sprawców ataku:

pragueW piątek 15 maja 2015 podpaliliśmy radiowóz zaparkowany przed komendą policji na ulicy Hostivařská (Praga). Zdecydowaliśmy się przekształcić naszą wściekłość w bezpośredni atak, podejmując działanie w ramach Sieci Komórek Rewolucyjnych.

Długo gnębiły nas obawy i niezdecydowane, ale 28 kwietnia nastąpił przełom; policja rozpoczęła atak na lokalny ruch anarchistyczny, co ostatecznie ułatwiło nam decyzję, by przystąpić do działania. Wierzymy, że inny również pójdą w nasze ślady.

Spalenie radiowozu jest być może tylko drobnym krokiem w stronę tego, co należy zrobić, by wykończyć kapitalizm, jednakże krok ten otwiera przed nami nowe możliwości. Wcześniej działania tego rodzaju były da nas nieosiągalne. Baliśmy się wykroczyć poza granice protestu – dużo szczekając, ale nigdy faktycznie nie gryząc naszych wrogów. Teraz złamaliśmy kajdany burżuazyjnej moralności. Dla państwa i kapitału nie jesteśmy dłużej nieszkodliwymi handlowcami. Stajemy się zagrożeniem, ponieważ rozpoczęliśmy niszczyć to, co niszczy nas samych.

To dopiero początek, walka trwa!

Komórka M.A.P / Sieć Komórek Rewolucyjnych (SRB)

interarma.info

Informacje o pozostałych atakach SKR znajdziesz tutaj

Dyskusja