Grecja: List głodującego anarchisty Spyrosa Mandilasa

af690ca235111e66c31ecab99ae928d1Publikujemy list uwięzionego anarchisty Spyrosa Mandilasa, który wciąż prowadzi strajk głodowy domagając się swojego uwolnienia:

W poniedziałek 4 maja, sąd apelacyjny w Salonikach będzie rozpatrywał wniosek o zniesienie restrykcyjnej kaucji, która jest powodem mojego dalszego pobytu za murami.

Dziś, tj. w środę 29 kwietnia, prowadzę 47 dzień głodówki. Schudłem około 20 kg, co jest równe ubytkowi 25% mojej początkowej masy ciała. Ciśnienie, tętno i poziom cukru we krwi znajdują się na krytycznym poziomie, a ja sam cierpię na poważne omdlenia, zaburzenia żołądka z utratą naturalnych elektrolitów oraz problemy z wątrobą. Odrzuciłem zalecenia lekarza dotyczące zewnętrznego dostarczenia elektrolitów. Ponadto, od pierwszego dnia pobytu w szpitalu Tzanio, wyjaśniłem jasno, iż nie będę przyjmować surowicy nawet jeśli zapadnę w śpiączkę. Lekarze i pielęgniarki nie ponoszą za to odpowiedzialności.

W dniu rozpatrywania mojego wniosku rozpocznę 52 dzień głodówki. Jedyną decyzją jaką zaakceptuję, będzie całkowite anulowanie wysokiej kaucji, która jest powodem mojego dalszego uwięzienia.

Strajk głodowy aż do końca!

Spyros Mandylas

Członek anarchistycznego skłotu Nadir
środa 29 kweitnia, 2015
Ateny, szpital Tzanio

interarma.info

Dyskusja