Włochy: Czwórka anarchistów skazana za sabotaż (NO TAV)

musine_notav_14122014

17 grudnia 2014, sąd specjalny w Turynie skazał Chiarę Zenobi, Claudio Alberto, Mattie Zanotti i Niccolo Blasi na karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Czwórka towarzyszy, przebywająca w areszcie od 9 grudnia 2013, została uznana za winną sabotażu budowy kolei szybkobieżnej (TAV) w Chiomonte, jednakże oczyszczona z zarzutów o terroryzm (za które prokurator domagał się łącznej kary 9 lat i 6 miesięcy więzienia).

Anarchiści Francesco Sala i Graziano Mazzarelli – aresztowaniu w lipcu 2014 wraz z towarzyszem Lucio Albertim pod tymi samymi zarzutami – zostali przetransferowani do skrzydła o zaostrzonym rygorze na terenie więzienia Ferrara. Transfer jest bezpośrednią konsekwencją ciążących na nich zarzutach o dokonanie „ataku niosącego znamiona terroryzmu”. Możecie do nich pisać na adres:

Graziano Mazzarelli, Francesco Sala
c/o C.C. via dell’Arginone, 327, IT-44100 Ferrara

Lucio Alberti
c/o C.C. via Cassano Magnago 102, IT-21052 Busto Arsizio (Varese)

W solidarności z towarzyszami przeprowadzono szereg akcji bezpośrednich, obejmujących m. innymi podpalenie bankomatu CRF-Intensa we Florencji i atak bombowy na siedzibę operatora Telecom w Rovereto (skutki ataku widać na poniższym zdjęciu).

traliccio-telekom

Dyskusja