Chile: Tamara Sol ukarana przez władze więzienia za „brak pokory”

11.12.2014

Towarzyszka Tamara Sol Farias Vergara została „ukarana” pod koniec zeszłego tygodnia wskutek oskarżenia o złamanie przepisów wewnętrznych. Kara polega na:

– Zakazie odwiedzin
– Zakazie przyjmowania paczek z zewnątrz

Zakaz otrzymywania posiłków z zewnątrz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia Tamary, jest bowiem wegetarianką (jest to jeden z przejawów jej antyautorytarnego życia), ma też na celu zmuszenie naszej niezłomnej towarzyszki do pokory.

Wzywamy do natychmiastowej solidarności z towarzyszką, przebywającą w więzieniu od 21 stycznia 2014, oskarżoną o usiłowanie rabunku i morderstwa po akcji przeprowadzonej w Banco Estado przeciw ochroniarzowi, rzekomo w odwecie za morderstwo naszego towarzysza Sebastiana Oversluij Seguela.

Ślemy wyrazy naszej solidarności Tamarze Sol Farias Vergara i wszystkim anarchistom, nihilistom i anty-autorytarystom w więzieniach i na wolności.

actforfree.nostate.net

Dyskusja

  • g(a)to n(e)gro 7 lat temu

    jakieś petycje może? Akcja na szerszą skale? Sam artykuł nie wystarczy. JEDEN KAMIEŃ NIE CZYNI LAWINY LECZ KILKA MOŻE ZBURZYĆ TO CO KOCHAMY I TO CZEGO NIENAWIDZIMY. Więc jestem za opcją petycji,listów etc do władz więzienia,polityków etc. I nie tylko w jej sprawie lecz w sprawie wszystkich więzionych naszych Towarzyszy. Szczęśliwego Nowego Roku! NOT DEAD!