Grecja: Zbliża się rocznica zabójstwa antyfaszysty Pavlosa Fyssasa

IMG_35992W czwartek 18 września, różne organizacje antyfaszystowskie planują demonstrację w miejscu, gdzie rok temu zamordowano Pavlosa Fysassa – na ulicy Panagi Tsaldari w ateńskiej dzielnicy Keratsini. Jak informują organizatorzy, jej nazwa będzie zmieniona na „Antyfaszysty Pavlosa Fysassa”.

19 września, przyjaciele Pavlosa zorganizują koncert na placu Syntagma. Natomiast w niedzielę odbędzie się antyfaszystowskie spotkanie w parku Selepitsari. Podobne wydarzenia zorganizuje szereg innych grup i kolektywów z całej Grecji.

Pavlos Fyssas to antyfaszystowski muzyk zamordowany w dniu 18 września 2013 przez Giorgosa Roupakiasa, zwolennika i członka Złotego Świtu.

Terminu tego obawia się grecka policja. W niedzielę odbyło się nadzwyczajne spotkanie w greckim Ministerstwie Porządku Publicznego, którego celem było opracowanie specjalnego planu mającego na celu zapobieżenie atakom terrorystycznym. Już dziś zwiększono liczbę patroli w centralnym obszarze Aten.

Przypomnijmy, że w odwecie za zabójstwo Pavlosa grupa partyzantki miejskiej o nazwie „Bojowe Ludowe Siły Rewolucyjne” dokonała egzekucji na dwóch członkach Złotego Świtu.

Dyskusja