Anglia: Atak na szkołę kadetów w Bristolu

handfirePrzeprowadziliśmy akcję w związku z nadchodzącym szczytem NATO, który odbędzie się w Newport, by kontynuować ich gierki o władzę, toczone pod przykrywką dobroczynnego utrzymywania międzynarodowego pokoju. Dla jasności, „pokój”, o jaki im chodzi, to pokój ustroju kapitalistycznego – spokojna produkcja, konsumpcja i posłuszeństwo.

NATO-wska retoryka demokracji i praw człowieka ukrywa jego [NATO – tłum.] agresywne dążenia kolonizacyjne, podczas gdy Sojusz podbija rejony strategiczne ze względu na zasoby lub kontrolę polityczną. Tymczasem na „froncie krajowym” znaczenie zdławienia „wewnętrznego wroga” jesc całkiem oczywiste. NATO, świadome powstań stanowiących część „Arabskiej Wiosny” w sąsiedztwie krajów śródziemnomorskich wytyczyło raport pt. „Urban Operations in the year 2020” (Działania w przestrzeni miejskiej na r. 2020), przedstawiający „scenariusze dla wojsk zaangażowanych w tłumienie buntów biedoty na przedmieściach wielkich zachodnich miast”. Władze najwyraźniej doskonalą taktykę antypowstańczą, jak również szykują się na międzynarodowy konflikt militarny w rysującej się w coraz ciemniejszych barwach przyszłości, wskutek dalszego załamania społecznego oraz katastrof ekologicznych i ekonomicznych.

Na cel wzięliśmy bazę Kadetów w północno-zachodnim Bristolu, podpalając jeden samochód i jeden mikrobus, będące przykładem na to, jak militaryzacja wdziera się do codziennego życia. W ostatnich latach Komisarz Szkolnictwa Elizabeth Sidewell sugerowała, że w każdej szkole powinien znajdować się oddział Kadetów, by „rozwijać codzienny kontakt i wpływ sił zbrojnych na młodych ludzi”, by zapewnić ciągłe poparcie ludności. Obecność wojska nawet w szkołach jest przedstawiana jako naturalna cecha „wspólnoty”, a w tej narracji rywalizacja, dyscyplina i posłuszeństwo są niezbędnymi przymiotami.

Wyrażamy solidarność z tymi, którzy wyszli na ulice w sierpniu 3 lata temu, jak również z tymi, którzy niedawno wyszli na ulice Ferguson, kolejnego miejsca poddawanemu militarnemu traktowaniu. Po tych powstańczych chwilach rząd uznał, że jednym z efektów wciskania większej ilości rekrutów i militarnego zaangażowania w edukację ma być szeroko pojęte utrzymywanie młodych ludzi z dala od kłopotów i zniechęcanie do bycia „antyspołecznymi”. Phoenix School w Oldham, akademie wojskowe i inne są przejawami tej propagandy ślepej dyscypliny i nacjonalizmu.

OGIEŃ ARMIOM!

Przypadkowi Anarchiści

325.nostate.net

Dyskusja