Grecja: Członkowie Komórek Ognia włączają się do głódówki. Część trafiła do szpitala

Grecia_emb4Oświadczenie Olgi Ekonomidou, członkini Więziennej Komórki Konspiracyjnych Komórek Ognia na temat jej udziału w strajku głodowym przeciwko więzieniom o zaostrzonym rygorze nowego typu.

Na tym świecie mamy dwa rodzaje ludzi. Jednych, którzy dobrowolnie pozwalają, aby ich życie zmarnowało się, zamknięte w monotonii, biernie upływającej dzień po dniu, oraz tych, którzy marzą z szeroko otwartymi oczyma i pragną zniszczyć wszystkie zamki tego świata, przetrzymujące nasze życie za kratami, murami, wtrącone w rytm przyzwyczajeń. zasad, praw… Nie szukaj nas w tej pierwszej grupie…

Od dziś, środa 25 lipca, dołączam do strajku głodowego przeciwko funkcjonowaniu Guantanamo „Domokos”.

Odwaga-Solidarność-Współudział

Olga Ekonomidou – Komórka Więzienna/KKO

więzienie żeńskie

25/06/2014

 

*       *       *

Anarchistyczni partyzanci trafili do szpitala

28 czerwca członkowie Konspiracyjnych Komórek Ognia – Michailis Nikolopoulos i Panagiotis Argirou – oraz Grupy z Kozani – Giannis Michailidis, Argiris Dalios i Nikos Romanos (przyjaciel zamordowanego Alexisa Grigoropoulosa) – zostali przewiezieni do szpitala. Ich stan zdrowia pogorszył się w związku z udziałem w głodówce przeciwko nowemu reżimowi więziennemu typu C.

Tego samego dnia Giannis i Argiris zostali odesłani z powrotem do więzień.

Patrz także: Komunikat Komórek Ognia w sprawie nowego reżimu więziennego

 

  *       *        *

KKO bojkotuje obecność na procesie

26 czerwca 2014 członkowie Konspiracyjnych Komórek Ognia nie pojawili się w sali sądowej na prowadzonym przeciwko nim procesie, aby okazać w ten sposób swój sprzeciw wobec więzień nowego typu i solidarność z głodującymi w tej sprawie.

 

Dyskusja