Niemcy: Komórka „Lambros Viktor” zaatakowała Deutsche Bahn

lambrosviktor-deutche bahn

W Neustadt (dzielnicy Drezna) na znak solidarności z greckimi bojownikami podpalono Deutsche Bahn (Niemiecka Kolej).

Już w lutym 2013 Chaotycy Nocy podpalili samochody Deutsche Bahn, przesyłając w ten sposób znak solidarności z Grecją. 30 Maja 2014 poszliśmy w ich ślady, zakradając się miejskimi ścieżkami na teren należący do Deutsche Bahn, znajdujący się w dzielnicy Neustadt. Doszczętnie spaliliśmy 5 samochodów i bezpiecznie się oddaliliśmy.

W czerwcu 2013 Deutsche Bahn ogłosiło, że rozwiązano sprawę, zależnej od nich spółki, która dopuszczała się korupcji w Grecji i innych krajach. Nie interesują nas ich czynione ex-post próby ratowania twarzy. Hegemoniczna siła Niemiec zdążyła zadziałać i dla mieszkańców Aten, tamtejsze metro stało się jawnym symbolem bagna korupcji.

W Grecji mają miejsce jednak dużo gorsze rzeczy. Oto dochodzi do samolikwidacji demokracji, w czym asystuje UE. Konspiracyjne Komórki Ognia przedstawia się jako demona, który służy za wspólną szufladkę dla wszystkich bojowników. Kostas Sakkas i kilku innych jest oskarżonych o członkostwo w KKO. Samo KKO sprzeciwia się obecności świadków obrony, którzy nie mają nic wspólnego z organizacją i w związku z tym nie mogą zeznawać w jej sprawie.

W ten sposób Państwo samo tworzy winnych.

Od czasu ucieczki Christodoulosa Xirosa, Państwo działa w podobny sposób: używając anonimowych donosów, które miały dotyczyć broni itp, przeszukując liczne mieszkania i aresztując niektóre osoby. W Grecji daje się zauważyć atmosferę stanu wyjątkowego, którą napędzają niejasne zarzuty ze strony tajnych służb, pozwalające na obławy gdziekolwiek im się spodoba. Cele są zupełnie jasne: izolowanie radykalnych bojowników oraz zniszczenie szerokiego ruchu społecznego. Licznym organizacjom rewolucyjnym i strukturom miejskiej partyzantki z powodzeniem udaje się unikać schwytania przez Państwo, dlatego są one jedynie pokazowym celem represji.

Walka Rewolucyjna, zdołała na przykład przeprowadzić duży atak bombowy na biura Banku Grecji, a Christodoulos Xiros cały czas pozostaje na wolności.

„Perspektywa walki zbrojnej w ramach autonomicznych grup, w radykalnie lewicowej formie powinna być wciąż podtrzymywana, lecz nie może prowadzić do izolacji wobec innych form działania i innych ruchów. Tutaj nie istnieje ruch zdolny i gotowy by wspierać możliwości zbrojnej walki. Z tego powodu obecnie nie istnieją w Niemczech żadne grupy partyzanckie. Jednakże różne poziomy oporu występujące w Europie powinny odnosić się do siebie nawzajem, aby skuteczniej stawiać opór projektowi europejskiego supermocarstwa.”

(‚Propagandyści Czynu’ 2011)

W tej chwili, swoją akcją, robimy właśnie takie odniesienie. Chcemy także pozdrowić wszystkich greckich bojowników, którzy stawiają czoła Troice, glinom, więzieniom itd. w każdy możliwy sposób.

Za anarchię!

Anarchistyczna Komórka ‘Lambros-Viktor Maziotis Roupas’

 

lampros-biktwras* – Lambros-Viktor Maziotis Roupas jest synem dwójki członków Walki Rewolucyjnej, Nikosa Maziotisa i Poli Roupy.  Aresztowano ich w kwietniu 201o roku i wytoczono proces, a gdy pozwolono odpowiadać z wolnej stopy zeszli do podziemia. Obecnie ukrywają się. Lambros Viktor urodził się w więzieniu. Imię nadano mu na cześć członka Walki Rewolucyjnej Lambrosa Fountasa, który zginął w 2010 roku podczas strzelaniny z policją. Pomimo narodzin dziecka władze więzienne nie pozwalały Nikosowi zobaczyć się z partnerką, dopiero jego strajk głodowy zmienił tę sytuację.

Polskojęzyczne video o Walce Rewolucyjnej:

Dyskusja