Grecja: Nowy insurekcyjny portal "INTER ARMA" na celowniku władzy

Inter ArmaRuszył nowy portal insurekcyjny, mający bazę w Grecji. Inter Arma to międzynarodowy projekt kontr-informacyjny, który ma służyć propagowaniu Nowej Anarchii. Jego celem jest promocja nieformalnej organizacji anarchistycznych struktur oraz współpraca z zaprzyjaźnionymi mediami w Grecji i za granicą w celu wzmocnienia dynamiki międzynarodowej sieci.

Inter Arma dystansuje się wyraźnie do wszelkiej maści projektów, których celem jest dążenie do częściowego lub całościowego zarządzania obecnym porządkiem, jak również wobec tworzących je osób i grup, bez względu na to czy mają one lewicowy, antyautorytarny czy anarchistyczny charakter.

Jednym z ciekawszych materiałów jakie ukazały się dotąd na Inter Arma jest półgodzinne video na temat insurekcyjnego Projektu Feniks. Obecnie trwają prace nad jego angielskim tłumaczeniem. Mimo, że portal ruszył pod koniec grudnia 2013 już zainteresowały się nim służby państwowe. Redaktorzy Inter Arma wydali w tej sprawie oświadczenie:

W ostatnich dniach, przeczytaliśmy w gazecie oraz na rozmaitych stronach internetowych, zajmujących się policyjnym donosicielstwem, o przecieku z sił antyterrorystycznych, świadczącym, że łączą one portal Inter Arma z projektami FAI/IRF, takimi jak „Feniks” czy „Zielona Nemesis”, i uważają, że wszystkie one razem są częścią tej samej kampanii partyzanckiej. Ci konkretni donosiciele znani są z brania na swoją muszkę, towarzyszy, uczestniczących w rozprzestrzenianiu bojowej i anarchistycznej teorii oraz praktyki. Nasz wróg już dawno zrozumiał rolę kontr-informacji i projektów translacyjnych, jaką odgrywają w szerzeniu Czarnej Międzynarodówki i w komunikacji pomiędzy ugrupowaniami partyzanckimi z całego świata. Obecna strategia ucisku jest tylko jeszcze jedną, od dawna znaną taktyką wojenną, polegającą na uciszeniu przekaźników znajdujących się w rękach oponentów władzy.

Projekty takie jak Inter Arma, już wcześniej padały ofiarą prześladowań. Warto przypomnieć, że podczas anty-anarchistycznej operacji „Ardire” we Włoszech, represje uderzyły w dwa projekty kontr-informacyjne (Culmine, ParoleArmate) i jeden projekt wydawniczy (Edizioni Cerbero), a związani z nimi towarzysze zostali uwięzieni w areszcie prewencyjnym na wiele miesięcy. Nie jest także tajemnicą, że greckie i włoskie państwo współpracują ze sobą przeciwko ich wspólnemu wrogowi.

Nie ustąpimy ze swoich pozycji ani o milimetr, tak jak nie zmienimy istoty naszego projektu. Bierzemy udział w międzynarodowej sieci, tworzonej przez projekty podobne do naszego i popieramy bojowe grupy anarchistyczne, więźniów i komórki partyzanckie. Dokonaliśmy swoich wyborów i zamierzamy dotrzymać słowa.

Na rzecz Nowej Anarchii i Czarnej Międzynarodówki!

INTER ARMA

Dyskusja