Grecja: członkowie Komórek Ognia pobili anarchistę Giannisa Naxakisa

korydallos_genericOświadczenie niżej podpisanych:

5 stycznia (sobota) o 18:30, na zewnątrz skrzydła A, nasz anarchistyczny towarzysz Giannis Naxakis został wciągnięty w zasadzkę i pobity przez co najmniej 5 członków Konspiracyjnych Komórek Ognia, uzbrojonych w kije (stakes). W wyniku napaści towarzysz został przewieziony do szpitala poza więzieniem.

Babis Tsilianidis
Yannis Michailidis
Tasos Theofilou
Dimitris Politis
Fivos Harisis
Argyris Ntalios
Giorgos Karagiannidis
Andreas-Dimitris Bourzoukos
Alexandros Mitroussias
Grigoris Sarafoudis

http://en.contrainfo.espiv.net/

Dyskusja

 • zoooonk 10 lat temu

  cos sie wam chyba pojebalo

 • zoooonk 10 lat temu

  ktos mi wytluamczy szerszy kontekst tego wydarzenia ?

 • @ 10 lat temu

  O CO CHODZI??????????

 • hahahaha 10 lat temu

  Służę wytłumaczeniem- był lewakiem to dostał od normalsów w dzban. Dziękuję za uwagę.

 • Redakcja2 10 lat temu

  Jak dobrze pójdzie to jutro wytłumaczymy. Generalnie członkowie KKO piszą w nim, że początkowo wręcz chronili Naxakisa przed pobiciem przez innych więźniów do których miał się on odnosić prowokacyjnie i uznawali go za członka społeczności anarchistycznych więźniów. Naxakis, podobnie jak niektórzy inni uwięzieni anarchiści wdał się jednak z nimi w konflikt polityczny co jak piszą samo w sobie nie jest niczym złym. Zaczął jednak w swoich tekstach i zachowaniach otwarcie ich znienaważać i obrażać, co w warunkach trwającego procesu i represji władz jest ich zdaniem czymś niedopuszczalnym, bowiem nawet oni sami gdy skrytykowali otwarcie głodówkę Kostasa Sakkasa, poczekali z tym do momentu aż dobiegnie ona końca i Sakkasa wyjdzie na wolność. Zarzucają też Naxakisowi, że próbował on przeforsować bodajże jakiś rodzaj nieformalnego rozejmu między więźniami a władzami więzienia w sprawie przeszukiwania cel. M.in. z tych powodów ich cierpliwość się skończyła i zdecydowali sie uznać go za wroga, czego jak podkreślają starają się unikać. Piszą, też że każdy kto zna ich działalność w więzieniu, nawet jeśli ich nie lubi, musi przyznać, że starają się pomagać więźniów w trudnej sytuacji i ochraniać wszystkich anarchistów którzy trafiają do Koridallos, nawet jeśli Ci nie są zwolennikami KKO.

 • Redakcja2 10 lat temu

  Czytałem ich komunikat „na kolanie” więc nie ręcze, że wszystko dobrze zrozumiałem. Miejjcie to na uwadze. Dopiero rzetelne tłumaczenie ostatecznie przedstawi ich racje

  • k 10 lat temu

   Wrzuciłbyś jakieś streszczenie, bardzo proszę.

 • Redakcja2 10 lat temu

  ok, ale później

 • Redakcja2 10 lat temu

  dam rade dopiero jutro, na cia pojawiło się tłumaczenie fragmentów ale jest tragiczne, ktoś chyba przekleił po prostu z translatora. Jak opublikujemy komunikat kko w tej sprawie to postaramy się przetłumaczyć też list Naxakisa.