Grecja: Mustafa, Syrianos i Ramadanoglou przerywają strajk głodowy na prośbę Spirosa Stratoulisa

spyros-copy31 grudnia 2013 roku, uwięzieni towarzysze Ergün Mustafa, Rami Syrianos i Michalis Ramadanoglou, prowadzący strajk głodowy w solidarności z walką Spirosa Stratoulisa, znów zaczęli przyjmować żywność w następstwie poniższego listu otwartego:

Dzisiaj (tj. 30 grudnia 2013), po 50 dniach strajku głodowego, widzę jasno, że państwowe mechanizmy chcą złamać mnie stosując strategię całkowitego lekceważenia. Odpowiem na to kontynuując walkę. Nie pozwolę jednak, by moja decyzja zaważyła na innych towarzyszach.

Rami Syrianos, Ergün Mustafa i Michalis Ramadanoglou na znak solidarności podążyli moimi śladami, odmawiając przyjmowania posiłków (począwszy od 11 listopada 2013). Domagają się uchylenia wobec mnie sfabrykowanych zarzutów, abym znów mógł otrzymać utracone przepustki.

Nie pozwolę tym trzem bojownikom z krwi i kości „upaść” właśnie teraz – Ramiemu Syrianosowi po 40 dniach strajku, Ergünowi Mustafie i Michalisowi Ramadanoglou po 36 dniach. Proszę ich o zaakceptowanie mojej decyzji i pozostanie na siłach, by mogli podtrzymywać na duchu zarówno moją osobę, jak i walkę toczoną za więziennymi murami. Usilnie nalegam, by solidaryzujący się ze mną bracia przerwali strajk głodowy, gdyż osiągnęli swój cel; zaprezentowali potęgę solidarności. Stanęli u mojego boku, nadając wiadomość kolektywnego oporu.

Nasze ciała i umysły stały się jednym. Dzięki nim stoję dziś z wyprostowaną głową. Ich nieugięta postawa oraz decyzja włączenia się do mojej walki, pozostawią na zawsze ślad w moim sercu. Co więcej, ich postawa powinna wyryć się w pamięci nas wszystkich, jako kulminacja politycznej odpowiedzialności za mierzenie się twarzą w twarz z naszym wrogiem.

Wolność należy do nas; odzyskamy ją wspólnie.

Będę kontynuował strajk głodowy; jesteśmy razem i tak pozostanie, aż do samego końca.

Nasze umiłowanie wolności jest silniejsze niż jakiekolwiek więzienne cele!
Opór i solidarność jednoczą nas oraz utrzymują przy życiu.

Mierząc się z wrogami, musimy jasno zakomunikować naszą postawę. Nie błagamy o miłosierdzie i nie idziemy na żadne kompromisy” – Terence MacSwiney

Spyros Stratoulis, osadzony w więzieniu Larissa

actforfree.nostete.net

Dyskusja