Włochy: zwycięski Strajk Głodowy Magdy Calore

original

Włoska anarchistka Magda Calore, (której list niedawno opublikowaliśmy – TU), prowadząca do niedawna głodówkę, została zwolniona z więzienia. Władze zgodziły się zastosować wobec niej metodę aresztu domowego. Magda należy do grona anarchistów przebywających we włoskich więzieniach w wyniku anty-anarchistycznych operacji, będących odpowiedzią państwa na serie ataków i podpaleń do jakich dochodziło w ostatnich latach na terenie Włoch.

Magdalena Calore została zwolniona 26 marca 2013, lecz dostała zakaz opuszczania w Trapani. Magda to anarchistka, która wraz z grupą innych anarchistów została zwolniona za kaucją po operacji „Ardire” (operacja ta miała miejsce 6 kwietnia 2011 r. w Bolonii. W jej wyniku uwięziono 5 towarzyszy,  siedmiu wypuszczono następnie za kaucją. Policja zamknęła wówczas także anarchistyczny skłot w Fuoriluogo).

Maddalena została aresztowana 12 maja 2011 r. za naruszenie warunków zwolnienia. Przetrzymywano ją w jednostce maksymalnego bezpieczeństwa w więzieniu Rebibbia w Rzymie, skąd pisała o sytuacji i protestach, jakie miały miejsce w niektórych włoskich więzieniach.

Pozostałych pięciu towarzyszy nadal przebywa w więzieniu. Można do nich pisać pod adres:

Elisa Di Bernardo

C.C. Rebibbia Femminile, Via Bartolo Longo 92, IT-00156 Roma

Sergio Maria Stefani, Giuseppe Lo Turco, Alessandro Settepani, Stefano Gabriele Fosco

C.C. Via Arginone 327, IT-44122 Ferrara

Pozdrowienia dla Magdy i wolność dla wszystkich!

Dyskusja