Meksyk: zasadzka FAI na policyjny patrol. Anarchiści zastrzelili troje policjantów.

Komunikat anarchistycznej komórki FAI, która zbrojnie zaatakowała patrol miejskiej policji w Valle de Chalco na terenie Stanu Meksyk:

Postanowiliśmy dołączyć do głosu anarchistycznych grup i jednostek, które nie ograniczają się do gadania i narzekania na pokój społeczny i wzięliśmy sprawy we własne ręce, postanawiając wysadzić system dominacji, zmieniając w ten sposób bezpośrednią solidarność z naszymi braćmi i siostrami w praktykę.

Dlatego właśnie, bierzemy odpowiedzialność za nowy atak na umundurowane gówno: otworzyliśmy ogień do auta patrolowego nr 282 miejskiej policji w Valle de Chalco na terenie Stanu Meksyk. Zabiliśmy wszystkich znajdujących się w środku.

Nie zaatakowaliśmy jednostki transportu publicznego, ostrzelaliśmy wóz patrolowy, strzelając w dokładnie zidentyfikowany cel naszej walki na śmierć i życie przeciw systemowi władzy i jego marionetkom.

Nie żałowalibyśmy ani trochę gdyby okazało się, że zabiliśmy tylko jednego umundurowanego glinę, a reszta ofiar należałaby do cywilnego personelu i rodziny miejskiego gliny, nad czym lubią „lamentować” media masowego otępiania. Zaatakowalibyśmy również i wtedy bez żadnego wahania. W walce o zniszczenie istniejącego porządku nie ma winnych i niewinnych. Każdy kto wspiera system śmierci jest dla nas wrogiem.

Uściślamy też, że nie wiemy nic na temat rzekomego zniknięcie gliny do jakiego doszło w tym rejonie. Nikogo nie porywamy ani nie więzimy. Nie wierzymy w więzienia, ani w tak zwane „ludowe więzienia”. Walczymy o całkowitą wolność, a nie o narzucenie innym innego, ale równie represyjnego systemu.

Pozdrawiamy nieformalne grupy i anarchoindywidualistów, którzy dołączyli do tej nowej skoordynowanej akcji! Chaos powrócił do wszystkich, którzy myśleli, że umarł.

Bezpośrednia solidarność ze wszystkimi uwięzionymi anarchistami w Meksyku, Chile, Grecji, Włoszech, Indonezji, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i na całym świecie!

Przeciwko dominacji! Ogień dla Władzy!
Niech walka się rozszerza. Niech żyje anarchia!

Insurekcyjna Komórka Mariano Sancheza An~on (CI-MSA),
frakcja Nieformalnej Federacji Anarchistycznej Meksyku (FAI-M)

DZIENNIKARSKIE VIDEO Z MIEJSCA ZDARZENIA

Notka od tłumacza:

Stan Meksyk, często nazywany skrótem „EdoMax” (Od Estado de Mexico w języku hiszpańskim) jest jedną z jednostek federalnych (31 stanów i jeden okręg federalny), tworzących „Stany Zjednoczone Meksyku” (Meksyk)

Według innych doniesień prasy reżimowej, osoby znajdujące się w ostrzelanym pojeździe, dwóch mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy troje zabici we wtorkowej zasadzce 18 września byli gliniarzami: jeden umundurowany i dwoje po cywilnemu.

„Ludowe więzienia” (cárceles del pueblo) odnosi się najprawdopodobniej do tajnych kryjówek, cel więziennych, itp używanych w przypadku porwań urzędników państwowych przez narodowo-wyzwoleńczą guerillę taką jak MLN-Tupamaros.

Dyskusja