Grecja: Neonaziści zamordowali 19-letniego Irakijczyka

W niedzielę rano, w centrum Aten zamordowany został młody imigrant z Iraku. Otrzymał kilka ciosów nożem. Sprawców było pięciu, poruszali się na motocyklach, a ich celem była większa grupa obcokrajowców, która zdążyła jednak uciec.

Rannego 19-latka przewieziono do szpitala Evangelismos, gdzie pomimo wysiłku lekarzy zmarł kilka godzin później. Sposób działania napastników pokrywa się z innymi znanymi atakami na imigrantów, których sprawcami byli zwolennicy oraz członkowie „Złotego Świtu”.

Minister Obrony Grecji „ubolewa” nad wydarzeniem i przeprasza za zajście. „Oświadczam, że państwo będzie bezlitosne dla wszystkich sprawców przestępstw. Już poprosiłem kierownictwo greckiej policji o przyspieszenie działań mających na celu ujęcie sprawców zbrodniczego ataku i ich osądzenie.”

Problem polega na tym, że Grecka policja i neonazistowska partia Złoty Świt to niemal jedność co udowodniły wybory parlamentarne. W okręgach w których głosowali ateńscy policjanci poparcie dla neonazistów było kilkakrotnie większe.

na podstawie: cia.media.pl | wiatrak

Przeczytaj także:

Dyskusja

  • danush 9 lat temu

    I CO demokratyczna GRECJO ? Pozwoliłaś zasiąść w parlamencie następcy Hitlera? Grecy ! Opamiętajcie się ! II WOJNA ŚWIATOWA nie nauczyła was? Piękna Grecjo- wstyd mi za Ciebie…