Grecja: W Atenach zatrzymano 27-letnią Niemkę

Wiadomość okazała się nieprawdziwa. Prawdziwe imię zatrzymanej to Faye Meyer i nie jest ona córką Barbary Meyer, więcej informacji TUTAJ

27-letnia Niemka został zatrzymana późnym popołudniem w piątek (14.01) przez brygadę antyterrorystyczną, jej zatrzymanie ma związek z operacją antyterrorystyczną skierowaną przeciwko organizacji rewolucyjnej „Konspiracyjne Komórki Ognia”. Wczoraj w wyniku prowadzonych działań grecka policja zatrzymała cztery osoby w dwóch oddzielnych lokalizacjach na terenie Aten, na wszystkich ciążą zarzuty o działania terrorystyczne.

27-latka aresztowana w Atenach została zidentyfikowana przez policję jako Marie Fee Meyer, córka Barbary Meyer (na pierwszej fotografii), która była poszukiwana od 1993 roku przez niemiecką policję w związku z jej przynależnością do grupy Frakcja Czerwonej Armii (RAF).

Grecka policja poinformowała, że Marie Fee Meyer utrzymywała kontakt z całą zatrzymaną czwórką, która dziś została zidentyfikowana jako: Haralambos Tsilianidis – 23, Dimitrios Fessas – 23, Dimitrios Dimtsiadis – 23, and Socrates Tzifkas – 21 (na drugiej fotografii).

Lokalny prokurator postawił dziś wieczorem poważne zarzuty wobec całej piątki. Według sprawozdań, piątka stanęła przed prokuratorem bez adwokatów i odmówiła złożenia jakichkolwiek zeznań w jego biurze. Jedynie 27-letnia Niemka poprosiła o późniejszy kontakt z adwokatem. Wśród zarzutów są: budowa organizacji terrorystycznej i posiadanie broni. Barbara Meyer, matka aresztowanej w Atenach 27-latki oddała się w ręce libańskich władz w 1999 roku.

Źródło: ANA-MPA

Dyskusja