Anglia: Anarchiści grożą organizatorom Igrzysk Olimpijskich 2012

Włoskie ugrupowanie anarchiczne FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna) zagroziła sabotażem podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, donosi brytyjska gazeta Daily Mail.

W swoim oświadczeniu ugrupowanie powiązuje zawody sportowe w ramach Igrzysk Olimpijskich w Wielkiej Brytanii „z prezentacją bogactwa, tymczasem gdy wielu z trudem próbuje utrzymać siebie i swoje rodziny”.

„Nikt nie zabroni nam prowadzenia działalności dywersyjnej, mającej na celu zepsucie wizerunku narodowego i sparaliżowanie gospodarki i możemy to zrobić. Nie chcemy bogatych turystów, chcemy wojny domowej” – czytamy w komunikacie anarchistów.

Oświadczenie zostało opublikowane na stronie 325.nostate.net, w którym wzięli na siebie odpowiedzialność za uszkodzenie instalacji elektrycznych na obrzeżach Bristolu, w związku z czym została zakłócona praca kolei. Prawdopodobnie to samo ugrupowanie ponosi odpowiedzialność za zakłócenie łączności policyjnej i nadawania programów radiowych po uszkodzeniu przez nieznanych sprawców wieży nadawczej w Bristolu.

polish.ruvr.ru

Dyskusja