Grecja: Komunikat więźniów politycznych solidaryzujących się ze Stellą Antoniou

W ciągu ostatnich dwóch lat, liczba więźniów politycznych na terenie Grecji, gwałtownie wzrosła. Wielu aktywistów rozmaitych tendencji zostało aresztowanych, a następnie oskarżonych o udział w organizacjach rewolucyjnych, działających we wcześniejszym okresie lub też za całokształt swojej działalności antysystemowej. Jedną z takich osób jest Stella Antoniou, zatrzymana 4 grudnia, 2010 r.

Ta anarchistyczna towarzyszka, już wówczas cierpiała na poważne problemy ze zdrowiem, które zaostrzyły się jeszcze bardziej podczas ostatniego roku jej uwięzienia. 4 stycznia 2012, Stella złoży wniosek o zwolnienie, aby dzięki temu mieć możliwość skorzystania z odpowiedniej opieki medycznej, nim stopień zaawansowania choroby stanie się nieodwracalny. W związku z tym, w minimalnym akcie solidarności, zaprzestaliśmy dziś, 30 grudnia 2011, spożywania więziennych posiłków, co będzie trwało, do czasu złożenia jej wniosku 4 stycznia 2012 r.

Georgiadis Polykarpos, Giannis Dimitrakis, Giorgos Karagiannidis, Konstantina Karakatsani, Kostas Katsenos, Christos Kolentinis, Dimitris Koufontinas, Alexandros Mitroussias, Kostas Sakkas, Rami Syrianos, Dimitris Fessas

Towarzysz Simos Seisidis popiera nasza akcję, jednak nie bierze w niej udziału z powodu opóźnienia w naszej wzajemnej komunikacji.

Stella Antoniou również odmawia przyjmowania więziennych posiłków.

raf.espiv.net

Dyskusja

  • hjk 6 lat temu

    świat na głowie staje. historia się powtarza, podręczniki szkolne do historii znów przemówiły językiem teraźniejszości, wypluwając  z pomiędzy wierszy ukrytą prawdę z przeszłości. świat znów kopie nas po tyłkach,pff system.