Kreta: Powstanie w więzieniu Alikarnassos

16 września

Więźniowie osadzeni w więzieniu Alikarnassos (Kreta) odmówili, powrotu do swoich cel, dopóki ich żądania nie zostaną spełnione. Ubiegają się o zniesienie upokarzających przeszukań zdarzających się codziennie w ich osobistej przestrzeni. Niektóre osoby są sprawdzane 3-4 razy w tygodniu, gdy za pierwszym razem nic przy nich nie znaleziono. Zmiany niewystarczających posiłków serwowanych o tym samym czasie, ale w mniejszych porcjach (pół tacki spaghetti). Sprzeciwiają się warunkom sanitarnym, w których karaluchy wyskakują zewsząd, nieuzasadnionemu używaniu dyscyplinarek jako środka represyjnego, wprowadzonego przez nowego sierżanta Teggas’a mające na celu fizyczną i etyczną eksterminację więźniów.

Zniewoleni strażnicy więzienni, którzy osobiście wykonują mściwe zlecenia, uzasadniając przerzucanie wszystkiego w celach podczas przeszukań (zrzucanie na podłogę pościeli, rzeczy osobistych, żywności i kawy) stworzyli własną odpowiedzialność, za którą zapłacą.

Przez więzieniem odbyła się demonstracja motocyklowa ok 50 osób przybyłych, by okazać solidarność i wesprzeć więźniów w ich walce.

Źródło: actforfreedomnow.blogspot.com

Dyskusja