Niemcy: Nacjonalistyczni terroryści grożą spaleniem przedszkoli w Leipzig

97578a193516541adf28ebe19666ec4720ba8e7ec9377519faa7b09cb8e58a06Dwa przedszkola w Leibzig otrzymują pogróżki śmierci i groźby podpalenia, po tym jak usunęły wieprzowinę z menu dla muzułmańskich dzieci.

Skrajnie prawicowy szaleńcy usiłują wymusić cofnięcie tej zmiany, biorąc na cel pracowników przedszkola i rozkręcając kampanię nienawiści w mediach społecznościowych. Burmistrz Leipzig ujawnił skalę nacjonalistycznego terroru, upubliczniając na swoim facebooku pogróżki, które zawierają groźbę pchnięcia nożem w serce osób odpowiedzialnych za zmianę jadłospisu, pobicie obsługi, aby nie mogła przyjść do pracy i spalenie budynku. Rodzice dzieci są przerażeni. W obawie o bezpieczeństwo najmłodszych władze miasta postawiły policyjną ochronę koło obu przedszkoli. Wygląda na to, że prawicowi terroryści nie cofną się przed niczym, nawet przed groźbą zabijania dzieci, dla osiągnięcia swoich celów.

„Dobrze ilustruje to jak szeroko rozpowszechnił się obecnie antymuzułmański, rasistowski język i jak bardzo otwarcie wyraża się teraz nienawiść do imigrantów” – powiedziała Viola Schmidt, rzeczniczka jednego z antyrasistowskich watchdogów. Szczególną rolę w budowaniu atmosfery nienawiści odgrywa skrajnie prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która otwarcie demonstruje przeciwko diecie dla dzieci muzułmanów, zwodząc wielu niemców histerycznymi opowieściami o „pełzającej islamizacji i upadku zachodniej cywilizacji”.

W rzeczywistości upadek zachodniej cywilizacji nie polega na tym, że jacyś ludzie jedzą coś innego niż zwykły niemiec, tylko na tym, że przybywa ludzi, którzy tracą jakiekolwiek hamulce moralne, dając się zwieść podstępnej polityce prawicowych fanatyków, dążących do wywołania rasistowskich pogromów. Rosnącej fali faszyzmu, sprzeciwia się ruch antyfaszystowski, organizując dyskusje, demonstracje i ataki na rasistów. Na początku 2019 r. szczególnie głośny stał się nocny zamach bombowy na biuro AfD w mieście Döbeln w Saksonii.

drie-arrestaties-zware-explosie-bij-partijkantoor-in-duitsland

 

 

 

 

Dyskusja