Komiks: „Che” – opowieść graficzna (PDF PL)

1786633280CHE – POBIERZ PDF

Klasyczna biografia graficzna Che Guevary – jednego z najbardziej znanych rewolucjonistów dwudziestego wieku.

„Ta dramatyczna książka, oparta na starannie dobranym materiale, nadaje nowe życie historii Ernesto “Che” Guevary. Portretuje jego rewolucyjną walkę za pomocą undergroundowego komiksu politycznego – jednej z najsłynniejszych from sztuki kontrkulturowej, uprawianej od lat 1960.

Ta niezwykła praca Spaina Rodrigueza przybliża życie Che, w szczególności zaś doświadczenia, które go ukształtowały: podróż przez Amerykę Łacińską, drogę do pozycji lidera w rewolucyjnym ruchu Fidela Castro, misję w Afryce, desperacki projekt w Boliwii, który zakończył się jego śmiercią, i nadzwyczajne dziedzictwo, jakie po sobie pozostawił.”

Spain Rodriguez (1940 – 2012) – rysownik politycznych komiksów undergroundowych. Twórca postaci “Trashmana”, radykalny lewicowiec i buntownik, członek gangu motocyklowego “Road Vultures”, uczestnik zamieszek w Chicago podczas konwencji Demokratów w 1968 r, kolega Roberta Crumba, publikujący m.in. na łamach magazynu “ZAP”. Jego komiksy o Nestorze Machno i Bonawenturze Durrutim ukazały się w czasopiśmie anarchistycznym “Inny Świat”.

Dyskusja