Włochy: Alfredo Cospito przeprowadził akcję bezpośrednią w więzieniu

Genova - processo ai due anarchici accusati del ferimento del ma30 sierpnia 2016 r. anarchistyczny więzień Alfredo Cospito zniszczył szyby oddzielające w pokoju widzeń. Do zdarzenia doszło w sekcji specjalnego nadzoru więzienia Ferrara, gdzie Alfredo odsiaduje wyrok 10 lat więzienia za postrzelenie w nogę Roberto Adinolfiego, szefa Ansaldo Nucleare – firmy atomowej powiązanej z koncernem zbrojeniowym Finmecanicca. Jak zadeklarował towarzysz zniszczenie szyb było gestem solidarności z więźniami KKO, którzy zostali ostatnio skazani na ponad 100 lat więzienie za próbę ucieczki.

Oświadczenie Alfredo:

Dziś, 30 sierpnia, prawie 4 lata po moim aresztowaniu, uczciłem tę rocznicę niszcząc szyby w pokoju wizyt. To także mój wkład do rewolucyjnej solidarności z moimi braćmi i siostrą z KKO-FAI-IRF, którzy zostali skazani w kolejnym procesie sądowym na 110 lat więzienia każdy\a, za nieudaną próbę ucieczki z więzienia.

Anarchistyczny więzień nie jest ani flagą powiewającą bezwolnie na wietrze, ani kimś komu należy stawiać pomniki. Czasem więźniowie znajdują swoje miejsce w naszych sercach, czasem nie… mimo to kontynuują swoją walkę, by pozostać żywymi… nie po to abyśmy o nich nie zapomnieli, lecz dla zemsty i o wolność. Jedna ostatecznie mogą również pozostać sami, ponieważ ze swej natury nie należą do żadnego stada…

Niech żyje FAI-IRF

Niech żyją KKO

Alfredo Cospito

 

Dyskusja