Grecja: Anarchiści Kostas Sakkas i Marios Seisidis aresztowani i pobici

sakkasW solidarności z anarchistycznymi towarzyszami Kostasem Sakkasem i Mariosem Seisidesem: Ani kroku wstecz.

5 sierpnia 2016 ukrywający się towarzysze Kostas Sakkas i Marios Seisides zostali aresztowani w Sparcie i pobici na komisariacie gdy odmówili pobrania odcisków palców i zrobienia zdjęć. Jak doniosły ateńskie indymedia po ataku policjantów towarzysze wymagali hospitalizacji. Poniżej znajdują się przetłumaczone dwa solidarnościowe listy (w tym jeden nawołujący do solidarnościowych zamieszek).

Droga do jednostkowego i kolektywnego wyzwolenia pełna jest walk i oporu przeciw państwu i kapitałowi, przeciw wszystkim rodzajom władzy.

Solidarność w praktyce i atak za każdego towarzysza który zmaga się z represją i więzieniem dlatego, że zrobił coś co należy do obowiązku każdego anarchisty.

„Kto nie podejmuje ryzyka w pogoni za marzeniem ten po mału umiera, każdy kto choć raz w życiu nie usłuchał głosu swojej wrażliwości…

Możemy uniknąć śmierci podawanej nam w małym dawkach, gdy pamiętamy, że bycie żywym wymaga wysiłku znacznie większego niż prosta czynność oddychania”.

(Z listu Kostasa Sakkasa napisanego podczas jego strajku głodowego w dniu 29 maja 2013)

Solidarność z bojownikami K. Sakkasem i M.Seisidisem

WOLNOŚĆ DLA WSZYSTKICH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH
NIEUSTANNA WALKA AŻ DO ZNISZCZENIA OSTATNIEGO WIĘZIENIA
Zgromadzenie Solidarnościowe na rzecz Więźniów Politycznych, Uwięzionych i Prześladowanych Partyzantów

* * *

Oświadczenie anarchistycznych więźniów z Koridallos – skrzydło A

Po tym jak dotarły do nas wieści o aresztowaniu Kostasa i Mariosa możemy czuć tylko jedno- smutek. Żal że dwóch anarchistycznych towarzyszy wpadło w ręce władzy, tracąc wolność, którą cieszyli się jako poszukiwaniu zbiedzy oraz rozgoryczenie, które czuł każdy z nas doświadczając brutalnego pozbawienia wolności.

Marios Seisedes był oskarżony w sfingowanej przez państwo sprawie „rabusiów w czerni”. Wybrał życie zbiega i przez ostatnie dziesięć lat odmawiał poddania się władzy i poświęcenia własnej wolności.

Kostas Sakkas bez żadnych konkretnych dowodów został oskarżony o członkostwo w KKO, był uwięziony a później zwolniony z powodu strajku głodowego. Wówczas złamał warunki swojego zwolnienia warunkowego wybierając życie zgodne z własnymi decyzjami, wbrew narzuconym mu ograniczeniom.

Represje przeciw tej dwójce towarzyszy wzbudzają w nas wściekłość i utwierdzają w przekonaniu, że jedyną odpowiedzią powinna być jeszcze bardziej zdecydowana walka z tymi, którzy okradają nas z tak ukochanej przez nas wolności.

Myślami jesteśmy z Mariosem i Kostasem, deklarujemy naszą pełną i niepodważalną solidarność.

Łapy precz od naszych towarzyszy!

Marios i Kostas bądźcie silni.

Inicjatywa więźniów skrzydła A z Korydallos

Dyskusja