Chile: Komunikat Brygady Śmierci/FAI po przesłaniu pocisków pastorowi kościoła w Santiago

church-blaze

W ciągu historii, kościół wraz ze swymi odnogami zdołał usankcjonować swoje panowanie jako symbol i przedstawienie władzy. Przy niewielkiej reinwestycji ludzie kościoła zdołali usankcjonować swoją moralną i boską władzę oraz zdobyć kontrolę nad ludzkością. Krew przelaną niegdyś przez inkwizycję zastąpiły dziś wzorce moralne i zachowania, które są niczym więcej jak odbiciem chorób tego społeczeństwa. Heteronormatywność, męska supremacja, monarchizm, usprawiedliwianie wyzysku ludzi i zwierząt, patologie takie jak wzorzec macho, pedofilia, władza i przemoc na małą skalę w codziennych relacjach, głupota usprawiedliwiana przez jeszcze większą głupotę; nie należy też zapominać o tak „ciężkich” karach dla skurwieli-pedofilów, jak pokuta modlitwy.

Ludzie walczący z władzą zawsze atakowali kościół. Nigdy nie zapomnimy Mateo Morrala i jego próby ataku na katolickiego monarchę w 1906 roku. W Chile takie ataki również nie były rzadkością. W roku 1915 władza urządziła polowanie na anarchistycznych towarzyszy, usiłując wykryć osoby odpowiedzialne za ataki dynamitowe na klasztory. Brygada Śmierci w Hiszpanii 1936 plądrowała kościoły, profanowała groby księży i mordowała tych, którzy dzięki ochronie faszystów utrzymali się przy życiu w małych miasteczkach.

W dzisiejszym Chile ataki na kościół trwają nadal. Różne insurekcyjne komórki podpalają kościoły przy pomocy materiałów wybuchowych i ładunków zapalających. Kościoły bywają atakowane nawet podczas zwykłych protestów. Taki los spotkał Kościół Narodowej Wdzięczności położony w centrum Alamedy, gdy podczas manifestacji 25 sierpnia 2011 insurekcjoniści podpalili jego drzwi. Te same drzwi zapłonęły ponownie 23 maja 2015 podczas rocznicy śmierci anarchisty Mauricio Moralesa, a kilka dni później, 28 maja – znów podczas manifestacji – ogarnął je anarchistyczny ogień.

Bez zbędnych ceregieli bierzemy odpowiedzialność za list wysłany Rafaelowi Cáceres Olave, pastorowi w Kościele Świętego Sakramentu na kilka dni przed rozpoczynającym się w Hiszpanii procesem anarchistów Moniki Caballero i Francisco Solara, których oskarżono o ataki na kościoły przeprowadzone przez Insurekcyjne Komando Mateo Morrala. List zawierał wiadomość dla naszych towarzyszy oraz pociski. Wybraliśmy tego pastora, bo pracuje on w kościele, o podpalenie którego oskarżona była Monika podczas tak zwanej sprawy bomb (Caso Bombas) w Chile.

Ogień, atak, pogróżki przeciwko wszystkich przedstawicielom kościoła i władzy są w pełni usprawiedliwione. Mamy broń i chęci by ich atakować. Skończyły się dni ich beztroski.

 

Niszczmy ich historię, fałszywą moralność i autorytet…

Głośno wykrzykujemy nasze żądania:

Wolność dla Moniki Caballero i Francisco Solara!

Śmierć państwu/kapitałowi/kościołowi – niech żyje anarchia!

 

Brygada Śmierci – FAI/IRF

www.insurrectionnewswirldwide.com

Dyskusja