Chile: Komunikat FAI po podpaleniu uniwersytetu Andres Bello

incendioandresbello01

„Cywilizacja jest wojną, którą niektórzy ludzie rozpoczęli kilka tysięcy lat temu przeciwko naturze w celu zwiększenia swojej władzy. Ta wojna wciąż trwa. System dominacji,  coraz silniejszy i coraz bardziej inwazyjny, dzięki wsparciu technologicznych środków kontroli, nie poradził sobie jednak z całkowitym wyeliminowaniem z powierzchni Ziemi oporu niektórych jednostek, wciąż nie ucywilizowanych wspólnot i dzikiego życia, które odradza się w każdym miejscu porzuconym przez ludzi. Wciąż nie wszystko jeszcze jest udomowione, obrobione i wyalienowane. Liczne ataki przeciwko władzy i cywilizacji, do jakich dochodzi każdego dnia w różnych miejscach na Ziemi są tego wyraźnymi znakiem, przy czym wiemy jedynie o małej części tych ataków.”

Ludzie patrzą w telefony komórkowe, inni jeszcze bardziej w nie zapatrzeni, to dobra atmosfera dla naszych zamiarów. W międzyczasie ktoś dostarcza listy i dokumenty, nikt nie nawiązuje kontaktu wzrokowego. Wstęp do budynku był bardzo łatwy. Nasze uprzednie obserwacje dodają nam więcej pewności siebie. Szczęśliwie jesteśmy na pierwszym piętrze, omijamy pierwszą przeszkodę i pozostało do przejścia już tylko 10 metrów. Badamy miejsce wzrokiem i zostawiamy częściowo zamaskowaną, plastikową butelkę wypełnioną benzyną i naftą, przymocowaną do zapalającej mieszaniny saletry, i urządzenie czasowe. Mamy nadzieję, że rano wykona swoją pracę.

Ucharakteryzowanie daje niezwykłe bezpieczeństwo; strój wizytowy jest czynnikiem niedostępności; ci naukowcy, studenci, nauczyciele są przewidywalni jak większość obywateli. Wydział nauk ścisłych Uniwersytetu Andres Bello jest jednak ziarenkiem piasku w całym kompleksie badań i prób jak najszerszego zapanowania nad naturą. To filar technologicznego rozwoju służącego totalnej dominacji. To nie tylko budynek, dający schronienie ludziom, to także zakamuflowana ideologia śmierci. Wyłącznym celem postępu ich studiów oraz rozwoju w dziedzinach takich jak fizyka, matematyka i chemia jest udoskonalanie status quo tego dekadenckiego społeczeństwa, zabezpieczanie obecnej eksploatacji, tortur i morderstw dokonywanych na naszych siostrach ze wszystkich gatunków.

„Ziarno jest w Tobie. Ziarno, które pozostaje zakorzenione w ziemi, w pradawności i pierwotności, które kiełkuje z głębi natury. By wykiełkować potrzebuje wielu czynników: wilgoci, promieni słonecznych, wiatru, minerałów, deszczu itp. Warunki środowiska są niezbędne, by małe dzikie ziarno mogło stać się liściastym drzewem”.

Brzydzą nas intelektualne autorytety. Chcielibyśmy stanąć twarzą w twarz z szanownymi dr. Pierre Paul Romagnoli lub Eduardo Enrique Chamorro, ale wszystko w swoim czasie. Dzisiaj atakujemy ich centra badawcze, krok po kroku zbliżamy się do miejsc ich rozwoju i dobrego samopoczucia. Wiemy, że jeśli będziemy pracować metodycznie wkrótce to spotkanie twarzą w twarz stanie się możliwe. Niszczyciele ziemi i ci, którzy ich utrzymują, mają imiona, zawsze je mieli, jedynie nasza bierność trzyma nas od nich z dala.

(…)*

O rozprzestrzenianie ataków oraz koordynowanie grup i jednostek, aby coraz mocniej i ustawicznie uderzać w cywilizację patriarchalną oraz jej techno-industrialna fabrykę, droga jest stroma i niepewna, tylko nasze czyny tu i teraz mogą ukazać nasze prawdziwe przekonania.(…)

Uściski dla wszystkich, którzy bronią tego co utraciliśmy, którzy nie pozwalają by gwałt i wyzysk zadawane ziemi uszły ich sprawcom bezkarnie.

Nasz atak to ukłon przede wszystkim w stronę Mariusa Jacoba Masona i Natalii Collado

Pozdrowienia i siła dla wszystkich, którzy są zamknięci w więziennych klatkach.

Komórka Indywidualistów na rzecz Anarchii

Grupa Kapibara. Nieformalna Federacja Anarchistyczna – Międzynarodowy Front Rewolucyjny

* – “The light which puts out our eyes is darkness to us. Only that day dawns to which we are awake. There is more day to dawn. The sun is but a morning star.”

Dyskusja