Turcja: Komunikat Rewolucyjnej Akcji Anarchistycznej ws zamachu w Paryżu

1-mayıs-1024x560

W dniu 13 listopada 2015 ponad 150 osób straciło życie oraz odniosło rany w siedmiu różnych podmiejskich dzielnicach Paryża w rezultacie koordynowanych przez ISIS ataków z użyciem bomb oraz broni palnej. Morderstwa ISIS rozprzestrzeniają się poza Bliski Wschód i region Anatolii. Masakra jaka miała miejsce w Paryżu jasno pokazuje że terror stosowany przez ISIS nie ma żadnych limitów.

Odczuwamy głęboki żal w związku z wydarzeniami w Paryżu. Żyliśmy i wciąż żyjemy w obliczu ataków ISIS wspieranych przez państwo. Od Şenegalu do Kobane, z Pirsus (Suruç) do Ankary, straciliśmy wielu towarzyszy i przyjaciół. Jesteśmy świadomi faktu że celem tych masakr było wywołanie strachu, braku zaufania oraz osamotnienia w stosunku do nas. Nasz ból jest ogromny i wzrasta każdego dnia. W tych trudnych czasach powinniśmy umocnić naszą solidarność przeciwko mordercom, którzy chcą nas pogrążyć w strachu, samotności oraz izolacji.

Dostrzegamy jednoczesne ruchy państwa francuskiego jak i innych państwo, posiadających w tych okolicznościach swoje własne, bardzo konkretne cele. Znamy tego typu strategię z naszego własnego podwórka pod nazwą „walki z terroryzmem”. W sytuacji braku zaufania pojawia się psychologia paniki sterowana przez państwowe narzędzia, opresja państwa wobec rewolucjonistów. Państwowa polityka ograniczania wolności represjonowanych stanie się uprawniona, a rasistowski dyskurs w debacie politycznej się wzmocni. Państwa wykorzystają te wyjątkowe czasy następujące po paryskich wydarzeniach dla własnych politycznych, ekonomicznych i społecznych interesów.

Doskonale rozumiemy w jakiej sytuacji znajdują się obecnie Francuzi i jak to będzie wyglądało w najbliższej przyszłości. Znamy ciężar żałoby po stracie najbliższych i zmaganie się z faszystowską mobilizacją społeczeństwa tworzoną przez państwo. Mocno podkreślamy, nawet w tych trudnych okolicznościach, że nasz wysiłek i opór powinny być skierowane przeciwko strachowi, państwu i faszyzmowi.

The sorrow you live is our sorrow, The rage you feel is our rage, your fight is our fight!

Devrimci Anarşist Faaliyet – DAF (Rewolucyjna Akcja Anarchistyczna)

Dyskusja