Poznań: Anarchiści odwiedzili spotkanie ONR i rozbroili narodowców

z19185565Q,Kije-ktore-ONR-owskiej-bojowce-mieli-odebrac-anarc13 listopada poznańscy anarchiści przyszli do salki katechetycznej przy parafii Bożego Ciała w Poznaniu na film o portugalskim dyktatorze Antonio Salazarze. Niestety jak widać organizatorzy z ONR nie chcieli ich wpuścić. Przestraszeni faszyści zaczęli się barykadować i gasić światło.  Na stronie skłotu Rozbrat ukazało się oświadczenie w którym czytam m.in:

„W pierwszej kolejności udaliśmy się do biura parafialnego, by zapytać proboszcza o to, dlaczego udostępnia administrowaną przez siebie przestrzenią faszystom z ONR. Niestety, nikt z biura nie chciał z nami rozmawiać.

Następnie udaliśmy się w stronę sali, gdzie pokaz miał się odbyć. ONR-owcy zabarykadowali się wewnątrz, więc wykrzyczeliśmy przed drzwiami anty-nacjonalistyczne hasła. Spotkaliśmy również spóźnionego lidera ich organizacji, Szymona Pawła Spychalskiego, który niósł na spotkanie kije i metalowe rurki. Spychalski został przez nas rozbrojony. Inni spóźnieni ONR-owcy zostali rozbrojeni min. z pałek teleskopowych.

Mający miejsce zaledwie kilka dnie temu atak na pochodzącego z Syrii mieszkańca Poznania to znamienny efekt szerzenia rasizmu i nietolerancji. To ugrupowania takie jak ONR sprytnie manipulują społecznym niezadowoleniem, wskazując najbardziej sfrustrowanej części społeczeństwa „winowajców” ich złego położenia.”

Zdjęcie przedstawia kije i pałki odebrane nacjonalistom. Poniżej film z akcji:

Dyskusja