Forza Nuova w polskim sejmie. Winnicki zaprosił dzieci prawicowych terrorystów

tumblr_mp5fpx1rMF1rkhykvo1_500Polscy nacjonaliści straszą muzułmanami, w czasie gdy sami przygotowują grunt pod skrajnie prawicowy terroryzm i antyimigranckie prześladowania. Tym razem zaprosili do siebie polityczne dzieci neofaszystowskich terrorystów, którzy w latach 70 i 80 podkładali we Włoszech bomby i zabijali zwykłych ludzi.

W czwartek organizatorzy „marszu niepodległości”, z posłem Robertem Winnickim na czele zaprosili do sejmu przedstawicieli włoskiej partii neofaszystowskiej Forza Nuova (Nowa Siła). Partia od 2003 należy także do Alternatywy Socjalnej, aliansu grup faszystowskich założonego przez Alessandrę Mussolini, wnuczkę Benito Mussoliniego. W swoim programie FN otwarcie odwołuje się do doktryny włoskiego duce, domagając się także uchylenia zakazu propagowania symboliki faszystowskiej.

Poglądy partii to tradycyjna mieszanka autorytaryzmu, kultu siły, nienawiści do obcokrajowców, gejów i lesbijek oraz promowania zakazu aborcji i „walki o rodzinę”. Ekonomicznie FN potępia kapitalizm, proponując faszystowski korporacjonizm zamiast działalności związków zawodowych oraz nacjonalizację kluczowych gałęzi gospodarki. Domaga się także przywrócenia umowy między państwem na kościołem z 1929 r. Podobnie jak grecki Złoty Świt nacjonaliści z FN słyną z brutalnych ataków na imigrantów, gejów i lewicę. W 2008 roku w Rzymie zaatakowali marsz homoseksualistów, grożąc jego uczestnikom nożami.

 Partię założyli w 1997 Roberto Fiore i Massimo Morsello, którzy w 1980 roku uciekli z Włoch do Londynu, ponieważ podejrzewano ich o udział w słynnym zamachu bombowym na dworzec kolejowy w Bolonii. W wyniku tej masakry zginęło 85 przypadkowych osób. W toku trwającego śledztwa obaj zostali oczyszczeni z tego zarzutu, skazano ich jednak za samo uczestnictwo w skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej Zbrojne Komórki Rewolucyjne (NAR – Nuclei Armati Rivoluzionari), odpowiedzialnej za zamach w Bolonii i mającej na koncie 33 zabójstwa polityczne.

W Anglii pod rządami Margaret Thatcher, (która nadzorowała w tym czasie represje i tortury wobec IRA) obaj faszyści cieszyli się przez 20 lat nietykalnością i statusem uchodźców politycznych. Chociaż zostali początkowo zatrzymani przez Scotland Yard, ostatecznie włoskim władzom nie udało się doprowadzić do ich ekstradycji. Antyfaszystowski magazyn „Searchlight” zarzucił Fiore, że w trakcie pobytu na wyspach pracował on dla brytyjskich tajnych służb MI6. Zarzuty te wysunął również „Sunday Express” powołując się na źródła wewnątrz służb, wróciły one także w raporcie Komisji Europejskiej na temat Rasizmu i Ksenofobii w 1991.

Współpraca nacjonalistów – neofaszystów z państwowymi służbami specjalnymi ma długą tradycję. W okresie Zimnej Wojny byli oni wykorzystywani do brudnej roboty przez tajne służby i prawicowo-gospodarcze koła władzy w ramach tajnej operacji NATO zwanej Operacją Gladio (Patrz film). Chodziło o zrealizowanie tzw. „strategii napięcia”. Jej czołowymi inspiratorami była amerykańska CIA, brytyjska MI6 oraz włoska SISMI. Podstawowych narzędziem Gladio były zamachy terrorystyczne na cywili, przeprowadzane w miejscach publicznych, po to by obwinić o nie lewice, zastraszyć społeczeństwo i osłabić popularność ruchu robotniczego, studenckiego oraz partii komunistycznych i lewackich grup zbrojnych.

Za działalność w NAR włoskie władze zaocznie skazały Fiore na 9 lat. Gdy w 1999 r. wyrok uległ przedawnieniu wrócił on razem z Morsello do Włoch, gdzie kontynuował swoją działalność polityczną i został nawet eurodeputowanym zastępując na tym stanowisku Alessandrę Musssolini.

Członkowie Forza Nuova regularnie pielgrzymują do grobu Mussoliniego. Duchowym ojcem partii jest ekskomunikowany za swoje poglądy, lefebrysta, ex-ksiądz Guilio Tam. Bierze udział w ich działalności, a trzy razy do roku – w dniu urodzin i śmierci duce oraz w dniach marszu czarnych koszul na Rzym – odprawia modlitwy i przemawia nad grobem Mussoliniego.

Zapytany o swoje poglądy przez „La Repubblica” Tam odparł: “ Zawsze byłem po stronie młodych ludzi z Forza Nuova. Mussolini jest męczennikiem i życzyłbym sobie jego beatyfikacji”.

Wizyta Forza Nuova w polskim sejmie może szokować, pozwala jednak lepiej zrozumieć groteskowość nacjonalistycznej propagandy, która jeszcze niedawno oburzała się obecnością niemieckich antyfaszystów na blokadzie „marszu niepodległości”. Jeśli ktoś śledzi wypowiedzi nacjonalistycznych liderów nie powinien go zaskakiwać sojusz polskich narodowców z pogrobowcami Mussolini. Tego rodzaju myślenie jest obecne tam od dawna, w mniej lub bardziej jawny sposób. To w końcu nie kto inny jak Marian Kowalski napisał w 2012 r. w jednym ze swoich felietonów:

„Sojusz z Sowietami byłby samobójstwem, z aliantami był klęską, a z Niemcami… Jedyne, co mówią przeciwnicy, to to, że nie mieścił się w głowie. Zależy, jaką kto ma głowę. Jakoś nikt nie zauważa w tym kontekście istnienia Włoch. Włosi nigdy nas nie wykiwali, mieli ambicje, a Mussolini zawsze ciepło wyrażał się o Polakach. Taki sojusz impregnowałby nas na zakusy Niemiec, ustawiałby w gronie głodnych sukcesu, a jednocześnie nie wiązałby bezpośrednio z III Rzeszą.”

FN w polskim sejmie:

z19170863Q,Na-zdjeciu-z-lewej--delegacja-neofaszystow-z-wlosk

Na zdjęciu ksiądz Tam na grobie Mussoliniego. New York Times, 2012 r.  coroczna pielgrzymka.

03duce-articleLarge

Poniżej ks.Tam i Roberto Fiore prowadzą paradę Forza Nuova:

 

tam-fiore

Ta sama demonstracja:

1236106975459_afb_0677

Arsenał Zbrojnych Komórek Rewolucyjnych:

mafia-capitale-nar-carminati-neofascismo-881-body-image-1418139496

Masakra w Bolonii, 1980 r :

p01h5ny3

Z okazji rocznicy marszu czarnych koszul na Rzym ksiądz Tam przemawia nad grobem Mussoliniego przeciwko gender i liberalizmowi. Wokół członkowie Forza Nuova i MSI.

Dyskusja

  • citizen 6 lat temu

    a co z terroryzmem syjonistów Izraelskich którzy wysadzali hotele i mordowali uchodźców w obozach