Czerwiec/Lipiec 2015 – Kilka akcji bezpośrednich

Niemcy, Berlin:

Nieznani sprawcy podpalili samochód firmy Deutsche Telekom w dzielnicy Wedding (11.06.15), vana należącego do Siemensa na półwyspie Stralau (13.07.15) oraz auto firmy WISAG na ulicy Paula-Juniusa (17.07.15). Ataki poświęcono Monice Caballero, Nikosowi Romanosowi, Francisco Solarowi, Nikosowi Maziotisowi, a także wszystkim innym nieugiętym więźniom i niepokornym jednostkom.

siemens

Niemcy, Brema:

18 lipca „Grupa Autonomiczna” zaatakowała siedzibę urzędu imigracyjnego, wybijając 5 szyb oraz niszcząc designerskie dekoracje przed wejściem. Mimo szybkiego zawiadomienia policji, która zjawiła się po 3 minutach, nikogo nie udało się zatrzymać. Reakcja władz była natychmiastowa, rzecznik policji poinformował, iż budynek jest obecnie pod wzmożoną ochroną – wprowadzono m. innymi nocne patrole.

1379079412

Meksyk, Veracruz:

Rankiem 25 czerwca przed salonem Toyoty eksplodował ładunek zapalający. W swoim oświadczeniu sprawcy napisali: „Wojna jest tu i teraz – kamery, patrole, policyjne kule i wszystkie inne środki podjęte przeciwko nam są bezużyteczne. Przeprowadziliśmy ten atak w imieniu każdego zabitego towarzysza, każdego pojmanego, torturowanego i ściganego brata w Meksyku i na świecie.”

Francja, Paryż:
W nocy z 21 na 22 czerwca dokonano sabotażu kilkudziesięciu samochodów (głównie poprzez przecięcie opon), w tym;

22 należących do Autolib
1 należącego do emerytowanego policjanta
1 GDF Suez (firma energetyczna)
1 EFRR (Europejki Fundusz Rozwoju Regionalnego)
1 należącego do radnej Seine Saint-Denis

Natomiast 16 lipca podpalono samochód formy Vinci zaangażowanej w budowę więzień. Byłt o gest solidarności z greckimi więźniami politycznymi.

actforfree.nostate.net | interarma.info

Dyskusja